Cztery medale Czarnecki Run Team w mistrzostwach Europy

6 miesięcy temu

Cztery medale wywalczyli zawodnicy świętokrzyskiej grupy biegaczy Czarnecki Run Team podczas rozegranych w Toruniu 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Kategorii Masters.

W maratonie w grupie zawodników do lat 35 drugie miejsce zdobył Michał Bąk, który wspólnie z Wojciechem Kopciem i Marcinem Grzegorzycem zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Również w maratonie wśród biegaczy do lat 40 trzecią pozycję wywalczył Rafał Czarnecki, który triumfował także w klasyfikacji drużynowej wspólnie z Maciejem Miereczko i Marcinem Getkiem.

– Spełniło się moje największe marzenie. Wystartowałem z orzełkiem na piersi i do tego stojąc na podium usłyszałem Mazurka Dąbrowskiego. Łzy popłynęły same z oczu, ale było warto. Sam start był trudny, ale biegło mi się bardzo dobrze, ponieważ byłem do niego świetnie przygotowany – powiedział mieszkający w podkieleckich Chełmcach Michał Bąk.

W maratonie wzięło udział 493 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji open Michał Bąk zajął szóstą pozycję, natomiast Rafał Czarnecki siódmą.