Dawid Kasperski na gali KSW 95 w Olsztynie. Rywalem były pięściarski mistrz organizacji WBO

1 tydzień temu
Szykują się kolejne w tym roku potężne grzmoty. Podczas zaplanowanej na 7 czerwca gali KSW 95, swój arcyważny pojedynek dla największej w Polsce i jednej z największych na świecie oraz Starym Kontynencie organizacji mieszanych sztuk walki stoczy Dawid Kasperski. Przeciwnikiem wychowanka Dragona Starachowice będzie nie kto inny jak były, pięściarski mistrz WBO Krzysztof Głowacki. O jego debicie dla organizacji KSW głośno było nie tylko w połowie lutego, kiedy do niego doszło, ale także w kolejnych dniach. Wychowanek starachowickiego klubu w swojej przygodzie ze sportami walki otworzył kolejny, kapitalny rozdział. Na początku roku, w hali w czeskim Libercu, Polak skrzyżował rękawice z reprezentantem gospodarzy Vasilem Ducarem.

W zakontraktowanym na trzy rundy pojedynku (każda z rund trwała 5 minut), sprowadzał do parteru swojego przeciwnika. Niezwykle istotne jeżeli chodzi o przebieg walki, ale również końcowy werdykt okazały się niskie kopnięcia, po których reprezentant gospodarzy miał trudności z utrzymaniem równowagi w klatce.

Kasperski jak na zawodnika mającego za sobą bogatą, kickboxerską przeszłość starał się dominować w stójce. Taka postawa została doceniona przez trójkę arbitrów. Każdy z sędziów wskazał na triumf 33-letniego Polaka, punktując każdą z poszczególnych 30:27.