Derby dla „zielono-czarnych”. Stal poradziła sobie także z Niedźwiadkami

10 miesięcy temu

W derbowym pojedynku kadetów w podkarpackiej lidze koszykarskiej do lat 15 Stal Stalowa Wola okazała się lepsza od CSM Kuźnia Stalowa Wola.

Trenerami naszych obydwu drużyn są byli znakomici koszykarze, Roman Prawica (Kuźnia) i Rafał Partyka (Stal). Team z Hutniczej już po dwóch kwartach miał praktycznie zwycięstwo w kieszeni – prowadził 30 punktami. Ostatecznie zakończył to spotkanie wygraną 44 „oczkami”. Znakomitą partię w zwycięskim zespole rozgrywali w sobotę wieczorem: silny skrzydłowy Wojtek Baran i rozgrywający Kacper Kędra (5 „trójek”). Generalnie cała „Stalówka” zasłużyła na brawa. W drużynie goście na wyróżnienie na pewno zapracował Mikołaj Dziechciarz.
Kilka godzin wcześniej on i jego koledzy z drużyny, która rozgrywała derby ze Stalą, walczyli o ligowe punkty w swojej hali z Pempą Resovia Rzeszów. Także ten mecze „kowale” przegrali. O porażce zadecydował wynik pierwszej kwarty, wygranej przez rzeszowian 23:3.
Wysokich porażek doznały również nasze zespoły występujące w lidze U-13. Stal rozgromił w Stalowej Woli Sokół Łańcut, wygrywając różnicą blisko 100 pkt, a zespół z Wojska Polskiego przegrał w Przemyślu z Basketem 15, różnicą 40 pkt.
Poradziła sobie za to w Przemyślu Stal U-15. Drużyna trenera Roberta Grzyba pokonała faworyzowane Niedźwiadki. W pierwszych dwóch odsłonach stalowcy wypracowali sobie 17-punktową przewagę, w trzeciej „ćwiartce” ich przewaga stopniała do 5 pkt, ale w ostatniej kwarcie „zielono-czarni” cały czas mieli boiskowe wydarzenia pod kontrolą i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.
Zainaugurowały ligowy sezon panie. „Stalówki” rozpoczęły zmagania od dwóch porażek. Juniorki przegrały wyraźnie w Błażowej, a młodziczki u siebie z inna rzeszowską drużyną, MLKS-em.

Mężczyźni
U-13
STAL – SOKÓŁ ŁAŃCUT 26:122 (2:45, 6:30, 9:29, 9:18)
STAL: Mis 9, K.Faraś 6, Zawisza 4, Procnal 3, Dziura 3, Potocki 1, Olak, Malecki, Małek, Szwedo, Wyka, Zawisza.
Dla Sokoła najwięcej: Wiśniowski 39 (1×3), Kołpa 28.
BASKET 15 PRZEMYŚL – KUŹNIA 102:64 (29:8, 23:14, 27:14, 23:28)
KUŹNIA: Pomarenko 40 (1×3), T.Faraś 15 (2×3), Otto 5, Kowalik 2, Sroczyński 2, Rozkocha, Beetz, Deryło, Karbarz, Piętka, Basak.
Dla Basketu najwięcej: Łabudzki 24, Buksa 17.

U-15
BASKET 15 PRZEMYŚL – KUŹNIA 90:56 (16:11, 21:12, 37:10, 16:23)
KUŹNIA: Szeliga 17, Pachla 9, Drzewi 8, Wilczak 5, Owanek 5 (1×3), Siudzik 4, Skrzypczak 3, Spilarewicz, M.Allagapen, Wyka.
Dla Basketu najwięcej: Kuniec 28, Łabudzki 24 (5×3).
NIEDŹWIADKI PRZEMYŚL – STAL 50:54 (8:19, 10:16, 19:5, 13:14)
STAL: Malecki 19, Błyskal 13, Frankiewicz 11, Karol Kędra 7, Bednarz 2, Jargieło 2, Obuchowski, Domański, Skuciński, Borek.
Dla Niedźwiadków najwięcej Wójcik 9 (1×3), Huk 6, Sarna 6, Siuta 6.

U-17
STAL – KUŹNIA 103:59 (27:12, 26:11, 24:17, 25:19)
STAL: Baran 40 (1×3), Kacper Kędra 23 (5×3), Zając 16, Bełzak 11 (1×3), Malecki 8, Stańczyk 4, Błyskal, Ł.Zakrzewski, Karol Kędra, Frankiewicz.
KUŹNIA: Dziechciarz 26 (1×3), Witych 8, Pawusiak 7 (1×3), Fabianowski 5, D.Allagapen 4 (1×3), Kuciński 3, Rogała 2, Sowa 2, Karwas.
KUŹNIA – PEMPA RESOVIA 46:67 (3:22, 17:11, 19:19, 7:15)
KUŹNIA: Dziechciarz 17 (1×3), Witych 13, Fabianowski 10, Rogała 2, D.Allagapen 2, Sowa 2, Kuciński, Pawusiak, Karwas.
Dla Resovii najwięcej: Rejchert 30 (6×3), Kubiak 9.

Kobiety
U-13
STAL – MLKS RZESZÓW 34:71 (5:21, 4:28, 14:12, 11:10)
STAL: Sokal 21 (1×3), Śnios 7 (1×3), Pado 4, Drozd 2, Burdzy, Gierłach, Dębiak, Skrabucha, Pietroniec, Kurzelewska ugowska, Wilk.
Dla MLKS najwięcej: Mróz 19, Fryc 12, Orządała 10 (1×3).