Derby na kolumbijską modłę. Trzy ciosy GKS-u

1 miesiąc temu

Trzecia kolejka ligi okręgowej przyniosła pierwsze w okresie 2024/2025 derby powiatu mławskiego. Konopianka zdobyła boisko w Szydłowie. Komplet punktów na wyjeździe zgarnął także GKS Strzegowo.

Bezpośrednie starcie naszych ekip przyniosło wiele emocji i zwrotów akcji. Jako pierwsi z cieszyli się zawodnicy z Konopek. Dokładne zagranie Mateusza Pietrusia wykorzystał Filip Grędziński.

Ze skromną przewagą podopieczni Łukasza Kozłowskiego schodzili na przerwę. Początek drugiej połowy należał jednak do gospodarzy. Wyrównał za sprawą rzutu karnego Piotr Karpiński. A potem kapitalny rajd Konrada Różyckiego wykończył strzałem z bliska Oskar Kołakowski.

Korona nie musiała poprzestać na dwóch golach. Dwie kapitalne okazje zmarnował bowiem Kamil Głowacki. Za każdym razem przegrał pojedynki z Kamilem Pestką.

Niewykorzystane szanse zemściły się w końcówce. Dwukrotnie w roli głównej wystąpił Kolumbijczyk Eric Fermin. Najpierw wywalczył karnego – jedenastki nie zmarnował Filip Zając. Natomiast w doliczonym czasie gry gracz z Ameryki Południowej zagrał tak idealnie, iż Kamil Nosarzewski miał mnóstwo czasu w oddanie skutecznego strzału. Grający prezes Konopianki nie zmarnował wybornej okazji.

Futboliści ze Strzegowa nie dali żadnych szans konkurentom z Kadzidła. Ograli Kurpika aż 3:0 – do siatki pocelowali Jakub Kenc, Tomasz Rutecki oraz Mateusz Tatkowski.

Wkra Radzanów przegrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem okazała się słabsza od beniaminka z Różana. Honor naszej ekipy uratował Daniel Ziółkowski (wykorzystał rzut karny)

Kurpik Kadzidło – GKS Strzegowo 0:3
FC 2012 Różan – Wkra Radzanów 4:1
Korona Szydłowo – Konopianka Konopki 2:3

Pozostałe wyniki III kolejki (24-25 sierpnia): Wkra Bieżuń – Sona 4:1, Gladiator – Mazur 5:0, Kryształ – MKS Ciechanów 0:2, Rzekunianka – Opia 1:3, Ołdaki – Ostrovia 7:2

1. Wkra Bieżuń 3 9 11:2
2. MKS Ciechanów 3 9 10:3
3. Opia Opinogóra 3 9 11:5
4. ULKS Ołdaki 3 7 9:3
5. Konopianka Konopki 3 7 8:4
6. GKS Strzegowo 3 6 6:3
7. Rzekunianka Rzekuń 3 4 8:7
8. FC 2012 Różan 3 4 4:4