Derby pod pełną kontrolą Ruchu. Zobacz zdjęcia z meczu w Gliwicach

10 miesięcy temu

Misja „Powrót do Superligi” jest na razie skrupulatnie realizowana przez chorzowski Ruch. „Niebieskie” także w piątym meczu sezonu zainkasowały komplet punktów. W derbowej potyczce w Gliwicach pokonały Sośnicę 35:26.

Zespół Ivo Vavry tylko w pierwszych minutach miał pewne problemy, głównie ze skutecznością. W 1. minucie rzut karny zmarnowała Aleksandra Salisz, a niedługo to samo zrobiła Natalia Doktorczyk. W 8. minucie był remis 4:4, ale później chorzowianki zwarły szyki w obronie, zaś Salisz oraz Patrycja Wiśniewska po dwa razy pokonywały bramkarkę z Gliwic. Po kwadransie Ruch prowadził 8:4.

Jak się później okazało, to był najważniejszy moment. Sośnica była bowiem w stanie zniwelować różnicę maksymalnie do trzech bramek. Między 39. a 46. minutą nastąpił drugi „odjazd” chorzowianek, po którym stało się jasne, iż sięgną one po trzy punkty. „Niebieskie” zdobyły w tym fragmencie osiem bramek, nie tracąc żadnej (z 20:17 zrobiło się 28:17). Po rzucie Nadii Bury w 54. minucie było choćby „plus 13” dla lidera LCK, ale w końcówce Sośnica nieco zmniejszyła dystans.

Ruch przez cały czas otwiera tabelę, ale po piętach depczą mu SPR Gdynia i MTS Żory. Oba zespoły także wygrały w ten weekend po raz piąty w tym sezonie. O trzy punkty mniej na Suzuki Korona Handball Kielce i to ona będzie kolejnym rywalem „Niebieskich”. Mecz rozegrany zostanie 5 listopada o godz. 17.00 w hali MORiS.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Sośnica – Ruch (Fot. Marcin Bulanda)