Derby Wielkopolski dla Sokoła!

sokolkleczew.pl 1 miesiąc temu

Sokół na początku sezonu pokazuje znakomitą formę.
Dzisiaj pokonał zdecydowanie Unię Swarzędz 4:2.
O wyniku meczu zadecydowała pierwsza połowa. Podopieczni Tomasza Pozorskiego postawili przyjezdnym bardzo trudne warunki.
Już w czwartej minucie bramkę dla Sokoła zdobył Adam Iwiński, dla którego było to pierwsze trafienie w 3. lidze.
Sokół dominował, a Unia sprawiała wrażenie, jakby była nowicjuszem na tym poziomie rozgrywek. Piłkarze ze Swarzędza nie umieli skonstruować składnych akcji, które mogłyby zagrozić bramce strzeżonej przez Sebastiana Szabłowskiego.
W drużynie Sokoła widać było pomysł na grę. Akcje świetnie konstruowali Mateusz Sopoćko, Gracjan Konieczny i Michał Zimmer. Na lewej stronie pomocy zaś dryblował Jan Paczyński.
Mądra gra Sokoła przyniosła drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski.
W 30 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili prawą stroną boiska piłkarze ze Swarzędza. Gola jednak w tej samej minucie zdobyli po nieszczęśliwej interwencji bloku defensywnego biało-zielonych.
Sokół odpowiedział golem po siedmiu minutach gry. Znakomitą akcję lewą stroną boiska przeprowadził Jan Paczyński, którą zakończył piękną bramką.
Sokół prowadził już 3:1.
Taki wynik meczu utrzymał się do końca pierwszej połowy.
W drugich 45 minutach pewni swego piłkarze z Kleczewa zmienili taktykę gry. Postawili na niską obronę, szansę na zdobycie kolejnych bramek upatrując w kontratakach.
Okazje na podwyższenie rezultatu jednak zmarnowali Michał Zimmer i Adam Iwiński.
Unia odpowiedziała golem zdobytym ze stałego fragmentu gry. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 metrów, które zaskoczyło Szabłowskiego, popisał się Krzysztof Biegański. Była to 76. minuta meczu.
Dwie minuty później po znakomitej akcji zespołowej wynik meczu ustalił Filip Młodożeniec, który wszedł na boisko w 75 minucie, zastępując Adama Iwińskiego. W tej sytuacji znakomicie zachował się Adrian Kwiatkowski, popisując się znakomitym dograniem w pole karne drużyny ze Swarzędza.
Sokół wygrał drugi z kolei mecz z wymagającym przeciwnikiem. Po raz drugi padł wynik 4:2 na korzyść biało-zielonych.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 4:2 (3:1)

4′ Adam Iwiński, 27′ Dawid Retlewski, 37′ Jan Paczyński – 78′ Filip Młodożeniec – 30′ gol samobójczy, 76′ Krzysztof Biegański

Sokół: Szabłowski – Zimmer, Kultys, Bartosiak, Andrzejewski J. – Paczyński (83′ Kaptur), Konieczny (56′ Kwiatkowski), Sopoćko, Iwiński (75′ Młodożeniec), Andrzejewski K. (ż.k.) – Retlewski (ż.k.) (83′ Grzelka)