Różne miejsca w naszych domach mają wpływ na temperaturę panującą w budynku. Największą wagę przykłada się do poddaszy, gdzie często ciepło ucieka z domu w wyniku nieszczelnej lub zniszczonej warstwy izolacyjnej. Nie jest to jednak jedyne miejsce, na które warto zwrócić uwagę. Często pomijanym pomieszczeniem pod tym względem jest garaż, który, gdy przylega do konstrukcji budynku, także może odpowiadać za niską temperaturę wewnętrzną. Dowiedz się więcej na temat ocieplania garażu!
Czy warto ocieplić garaż?
Największą uwagę w kontekście komfortu termicznego przykłada się do samej konstrukcji domu. Jest to oczywiście logiczne, ponieważ to właśnie tam spędza się największą ilość czasu. Nie należy jednak całkowicie zapominać o garażu blaszanym, który stoi nieopodal budynku lub jest z nim połączony. Garaż jest miejscem, w którym czas lubią spędzać majsterkowicze lub osoby pracujące nad czymś konkretnym w swoim samochodzie.
Niska temperatura sprzyja powstawaniu wilgoci, która jest odpowiedzialna za pojawianie się pleśni i rdzy. Z tego powodu zagrożone są nie tylko metalowe narzędzia, ale także elementy karoserii samochodów, które przechowywane są w garażu. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednią temperaturę w tym pomieszczeniu. Również garaż, który stanowi część budynku mieszkalnego, powinien być ocieplony, ponieważ dostająca się za jego pośrednictwem niska temperatura będzie miała wpływ na temperaturę w całym budynku, obniżając tym samym komfort mieszkańców, a podnosząc koszty ogrzewania domu. Warto też rozważyć materiał, którym ocieplisz garaż zarówno blaszany, jak i będący częścią budynku.
Czym ocieplić garaż?
Najpopularniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ocieplanie pomieszczeń różnego typu, stała się pianka poliuretanowa, która swoją pozycję zawdzięcza swoim adekwatnościom. Pianka PUR charakteryzuje się optymalnymi parametrami izolacyjnymi, dzięki którym zajmie mniej miejsca niż ocieplenie wykonane z wełny mineralnej, co może mieć duże znaczenie w przypadku pomieszczenia o raczej niewielkim metrażu, jakim jest garaż. Kolejnym atutem tego materiału jest to, iż w jego warstwach nie tworzą się mostki cieplne, czyli miejsca, przez które ciepło szczególnie ucieka. Takie mostki często powstają w miejscach łączenia dwóch elementów – np. płatów wełny mineralnej. Gdy zastosowana zostanie pianka zamkniętokomórkowa, para wodna nie będzie się skraplać ze względu na jej adekwatności paroizolacyjne. Więcej na temat pianki dowiesz się na https://isosolutions.pl/. Warto zatem postawić na piankę poliuretanową, która zapewni Ci nie tylko komfort i żywotność narzędzi czy samochodu, ale także przyczyni się do obniżenia rachunków za ogrzewanie domu.
Artykuł sponsorowany