Dni Praszki za nami (zdjęcia)

3 godzin temu

Za nami Dni Praszki. W piątek na placu nad Wyderką zaprezentowały się zespoły w ramach Rockowej Sceny Praszki. Sobotę rozpoczął korowód świętojański, konkurs na najpiękniejszy wianek i koncerty laureatów konkursu „Sukces”, jak i studia wokalnego Dawida Adamskiego. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny.

Włodzimierz Stochniałek, burmistrz Praszki:
Pogoda nam dopisała, a to ważne, bo to największe nasze plenerowe wydarzenie. Jest pięknie i słonecznie. Przedostatni weekend czerwca to czas święta wianków, nocy świętojańskiej, a w Praszce mamy biesiadę świętojańską od wielu lat. Jest to bardzo fajne trzydniowe wydarzenie. To duże przedsięwzięcie dla nas jako organizatorów – MGOKiS Praszka i Urząd Miasta. Cieszę się, iż tak wiele osób odwiedza to wydarzenie, ale też mamy fajne atrakcje. Przyjechali nasi partnerzy z Mutterstadt, na scenie występowały dzieci m.in. z naszych przedszkoli. Ciekawą atrakcją jest wydarzenie, które dogrywaliśmy do ostatniej chwili. To konkurs kulinarny „Polska Smakuje”, można wtedy spróbować potraw kół gospodyń wiejskich z powiatów kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego. Artystów mamy bardzo wielu, z czego się cieszę. Można ich zobaczyć na naszej scenie, buduje to, iż jest ich tak wielu i czas na scenie jest w dużej mierze wypełniony występami naszych artystów.

Jacek Pac, dyrektor MGOKiS Praszka:
Odzew, jeżeli chodzi o konkurs na wianek świętojański, jest w tym roku niesamowity. Mamy 24 prace, które są przepięknie wykonane.

Podczas wydarzenia odbywała się również zbiórka dla Emila, który walczy z nowotworem języka.

Agata Łąka, mama Emila:
Robimy dzisiaj w Praszce akcję charytatywną na rzecz mojego chorego syna. Jest on podopiecznym fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i „Cancer Fighters”. Emil choruje od dziecka. Pierwsza choroba pojawiła się, jak miał niecałe 2 latka. Potem kolejne choroby, które pokonał, był również po przeszczepie szpiku kostnego. Mieliśmy 13 lat spokoju. Teraz walczymy z rakiem nasady języka.
(LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ).

Marcin Kiełbasa, przewodniczący Związku Partnerskiego w Mutterstadt:
W przyszłym roku obchodzimy 25-lecie naszego partnerstwa i mamy zamiar to uroczyście świętować. Partnerstwo z Praszką jest najbardziej żywe, rozwinięte i najbardziej owocne. To nasz cel, żeby ludzie się rozumieli i współpracowali ze sobą.

Dni Praszki zakończył koncert zespołu Derwana.

Posłuchaj relacji:

Fot. Magdalena Jaroch Radio ZW, Grzegorz Nowak Radio ZW, Urząd Miasta Praszka, M-GOKiS w Praszce

Idź do oryginalnego materiału