Do trzech razy sztuka siatkarek ITA TOOLS Stali Mielec

3 godzin temu

Po dwóch porażkach bez wygranego choćby seta, siatkarki z ITA TOOLS Stali Mielec pokonały mistrza Polski, zespół LOTTO Chemik Police inkasując komplet punktów.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Stawka meczu chyba nieco sparaliżowała oba zespoły, które zaczęły od błędów. Szybciej nerwy opanowały przyjezdne i prowadziły 8:4. Mielczanki ruszyły w pogoń. Doprowadziły do remisu (12:12), a za chwilę już wygrywały 16:13. Do końca seta inicjatywa była po stronie miejscowych, w szeregach, których świetnie spisywała się Oliwia Sieradzka. Drugą partię siatkarki z Polic zaczęły od prowadzenia 6:4, ale rywalki gwałtownie zniwelowały straty. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. Gdy policzanki w końcówce prowadziły 20:16 wydawało się, iż są na dobrej drodze do zwycięstwa. Zespół trenera Mateusza Grabdy odpowiedział czteroma punktami z rzędu i poszedł za ciosem pozwalając rywalkom w tej partii na zdobycie jeszcze tylko punktu.

Mocno zdeprymowane taką sytuacją siatkarki z Polic dominowały w III secie (8:4, 11:5). Mielczanki ruszyły do odrabiania strat ale udawało się tylko zbliżyć na 2-3 punkty do rywalek. Przyjezdne wygrywały 23:20 czy 24:22, ale zespół trenera Grabdy obronił dwie piłki setowe, ale kolejne dwie akcje należały już do siatkarek z Polic.

To po wygraniu seta w kolejnym poszły za ciosem i od samego początku utrzymywały przewagę. Ekipa LOTTO Chemika prowadziła 10:4 czy 17:10 i wszystko wskazywało, iż tie-break wyłoni zwycięzcę. Mielczanki przy zagrywce Agaty Milewskiej zaczęły niwelować straty, a po stronie rywalek pojawiła się coraz większa nerwowość i błędy. Mielczanki wyszły na prowadzenie 20:19, a za chwilę miały dwie piłki meczowe (24:22). Rywalki je obroniły, ale w kolejnych akcjach już górą były miejscowe, która mogły zapisać na koncie pierwsze zwycięstwo i komplet punktów w sezonie.

• PRZECZYTAJ TEŻ: Mateusz Grabda, trener siatkarek ITA TOOLS Stali: dajemy szansę młodym

ITA TOOLS Stal Mielec – LOTTO Chemik Police 3-1
(25:19, 25:21, 24:26, 26:24)

• ITA TOOLS Stal: Janicka 1, Mucha 10, Milewska 8, Sieradzka 23, Kuligowska 10, Ponikowska 9 oraz Łyduch (libero), Walczak, Bagrowska 2.
    Trener Mateusz Grabda
  • LOTTO Chemik: Dąbrowska 4, Fiedorowicz 12, Ociepa 14, Hewelt 18, Grajber-Nowakowska 12, Pierzchała 7 oraz Nowak (libero), Baić, Lokhmanchuk 1.
    Trener Dawid Michor
  • Sędziowali: M. Gruszczyński, R. Kaczor. MVP: Oliwia Sieradzka. Widzów: 740, Czas: 139 min.