Dobra passa trwa. Ruch wygrał trzeci mecz z rzędu

4 godzin temu
Zdjęcie: 2024.10.25 Chorzow Pilka nozna Betclic 1 Liga Sezon 2024/2025 Ruch Chorzow - Warta Poznan N/z Maciej Sadlok Foto Sebastian Sienkiewicz / PressFocus 2024.10.25 Chorzow Football - Polish Betclic 1 Liga

Podopieczni Dawida Szulczka po zwycięstwach z Kotwicą Kołobrzeg (1:0) i Stalą Rzeszów (2:0) walczyli w piątkowy wieczór o kolejny komplet punktów. Podobnie jak w poniedziałkowym spotkaniu w Rzeszowie, także w piątkowym starciu z Wartą Poznań gwałtownie zdobyli bramkę.

Martin Konczkowski dośrodkował z prawej strony, a Soma Novothny uderzeniem głową nie dał szans Jędrzejowi Grobelnemu. Węgierski napastnik trafił w drugim meczu z rzędu, a po raz trzeci w tym sezonie.

Po przerwie Warta wyrównała za sprawą byłego zawodnika „Niebieskich” Kacpra Michalskiego. Przyjął on w polu karnym podanie Bartosza Szeligi, a następnie płaskim uderzeniem przy słupku nie dał szans Martinowi Turkowi.

Na szczęście odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Dwie minuty później było już 2:1 dla Ruchu! Maciej Sadlok zdecydował się na strzał zza pola karnego, a piłka po rykoszecie (od Jakuba Bartkowskiego) znalazła się w siatce.

W końcówce sędziowie VAR sprawdzali sytuację w polu karnym Ruchu (potencjalne zagranie piłki ręką), ale arbiter główny Patryk Gryckiewicz nie dopatrzył się przewinienia. Chorzowianie wygrali trzeci mecz z rzędu i są już na 7. miejscu (z dorobkiem 22 pkt., identycznym, jak szósta w stawce Stal Rzeszów). Następny mecz w Betclic 1. Lidze rozegrają 3 listopada, na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Wcześniej, bo już 29 października, podopieczni Dawida Szulczka zmierzą się w Świdniku z Avią w 1/16 finału Pucharu Polski.