Dobry finisz nic nie dał. Stomil ograł Mławiankę

1 miesiąc temu

Sobotni mecz ze Stomilem Olsztyn był prawdziwym piłkarskim świętem. Zabrakło tylko najważniejszego czyli zwycięstwa reprezentantów Mławianki. Podopieczni Michała Kolanowskiego musieli po pasjonującym boju uznać wyższość konkurentów ze stolicy Warmii.

Owszem mławianie nie mogli wystąpić w najsilniejszym składzie. Mateusz Stryjewski pauzował za nadmiar żółtych kartek, natomiast urazy leczą Stanislav Hreben i Kacper Wojtyszyn. Nie udało się także potwierdzić o gry nowego napastnika. Ta kwestia ma zostać rozwiązana przez spotkaniem następnej kolejki z Pelikanem Łowicz.

Nawet bez pełnej kadry nie można tak zaczynać meczu. Olsztynianie objęli prowadzenie już w 3. minucie. Przypadkowe zagranie w pole karne – nikt nie zatrzymał piłki, co wykorzystał Jakub Fronczak. Z najbliższej odległości pokonał Piotra Piotrowskiego.

Wyrównanie przyszło szybko. Joao Odillon nie zmarnował wybornej okazji. W sytuacji sam na sam kropnął mocno nie do obrony, pod poprzeczkę.

Remisowy wynik po przerwie dawał nadzieję na korzystny wynik. Niestety początek drugiej odsłony przyniósł zabójcze kontrataki w wykonaniu zawodników prowadzonych przez Piotra Zajączkowskiego (w Mławiance pracował w 2015 roku). W krótkim odstępie czasu Jakub Karpiński pokonał dwukrotnie naszego bramkarza.

Potem do siatki trafił jeszcze Kacper Sionkowski. Mławianie znaleźli się w zasadzie na kolanach. Zryw w końcówce pozwolił jedynie zmniejszyć rozmiary przegranej. Pięknym uderzeniem popisał się Michał Stryjewski. Natomiast w 90. minucie końcowy wynik ustalił Ivan Hurenko (celna główka po centrze z rzutu rożnego).

Mławianka Mława – Stomil Olsztyn 3:4 (1:1)
Mławianka: Piotrowski – Markowicz, Hurenko, Duilio, Rutkowski (59. Kurowski), Karwowski (71. Ovsannnikov), Stefański (87. Kmiecik), Mich. Stryjewski, Rogalski, Tworek (59. Masalov), Odillon
Pozostałe wyniki VI kolejki (30-31 sierpnia): GKS Bełchatów – ŁKS Łomża 2:0, Unia – Jagiellonia II 2:1, Lechia – Victoria 1:1, Warta – Wisła II 1:1, Broń – Świt 2:1, GKS Wikielec – Pelikan 0:2, Wigry – Polonia 1:1, Sokół – Legia II 1:4

18. Jagiellonia II Białystok 6 1 4:11

-VII kolejka (7-8 września): Legia II – GKS Bełchatów (przełożony na 25 września), Polonia – Sokół, Stomil – Wigry, Pelikan – Mławianka (niedziela godz. 12), Wisła II – Broń, Świt – GKS Wikielec, Victoria – Broń, Jagiellonia II – Lechia, ŁKS Łomża – Unia

Fot: Bogdan Jakubowski