Dokonały niemożliwego

rc.fm 3 tygodni temu

Musiały wygrać ostatni mecz różnicą co najmniej 14 punktów, by awansować do Centralnej Ligi Juniorek i to zrobiły, pokonując Katarzynki Toruń 83:68. Mowa o młodych koszykarkach Basket Ostrovii, które wygrały turniej kwalifikacyjny w Gorzowie i zagrają w gronie 12 najlepszych drużyn w Polsce.

Po piątkowej porażce koszykarek Crispy Natural Basket Ostrovii Ostrów z gospodyniami turnieju kwalifikacyjnego, Eneą AZS-em AJP Gorzów 64:68 stało się jasne, iż zespół Krzysztofa Chmielarza, by zająć pierwsze miejsce, musi liczyć na potknięcie gorzowianek w meczu z Katarzynkami Toruń. Tak też stało się w sobotę. Ostrowianki pewnie ograły Unię Basket Ostrołęka 81:51 i losy awansu do Ligi Centralnej Juniorek zależały od niedzielnego meczu biało-czerwonych z Katarzynkami Toruń. Samo zwycięstwo nie wystarczało. Konieczna była wygrana różnicą minimum 14 punktów. Po trzech kwartach było 53:51 dla Basket Ostrovii. Ostatnia kwarta, wygrana aż 30:17 dała upragnione zwycięstwo różnicą 15 punktów 83:68. Kapitalny mecz zagrała Julia Wojtysiak, która rzuciła aż 33 punkty. Wspomniana koszykarka była liderką Ostrovii we wszystkich meczach. Łącznie zdobyła aż 81 punktów.

na fot.: koszykarki Crispy Natural Basket Ostrovii Ostrów