Dominika Niemiec nie zawodzi

id-24.pl 1 dzień temu

W ostatni weekend dużo działo się w Jakuszycach, gdzie odbył się 10. PKO Rowerowy Bieg Piastów. Miłośnicy dwóch kółek w zależności od zaawansowania mogli wystartować m.in. na dystansie giga, mega, mini czy na rowerach elektrycznych czy gravelu. Dwa dystanse wygrała kamiennogórzanka Dominika Niemiec, a raz była druga. Liczne grono kolarzy górskich z Joyson Krzeszów wystartowało na dystansie mini.

Najdłuższy dystans należał do Macieja Kojro z Piechowic. Tuż za podium finiszował Alfred Przemieniecki z Lubawki, wygrywając kategorię wiekową M-50. Bardzo zdolna kamiennogórzanka – Dominika Niemiec uplasowała się na 28. miejscu w open, wygrywając bezapelacyjnie kategorię pań i kategorię wiekową K-20. Dystans mega wygrał Rafał Byczkowski z Jugowa. Pierwszą dziesiątkę zamknął Marcin Ozór z Kamiennej Góry. Osiem miejsc niżej przyjechał Piotr Nasypany z Lubawki, natomiast Łukasz Kowalski z Błażejowa był 45. Dobrze zaprezentowała się Gabriela Niciejewska z Lubawki, zajmując 72. pozycję, a 90. był Piotr Pantol z Czarnego Boru, natomiast Jacek Miechurski z Kamiennej Góry ukończył wyścig na 113. miejscu. Dużo działo się na trasie mini długości 22 km. Pierwszy na linii mety zameldował się Sergiusz Wieczorkiewicz z Jeżowa Sudeckiego. Ryszard Masiarz z Lubawki ukończył rywalizację na 52. miejscu, Łukasz Kraszewski z Kamiennej Góry sklasyfikowany został na 72. lokacie, natomiast Łukasz Borys finiszował na 87. pozycji. Pozostali kamiennogórzanie zajęli odpowiednio następujące pozycje: Tymoteusz Urbanik (115.), Jacek Miechurski (117), Aurelia Miechurska (118) Cztery miejsca niżej znalazł się Rafał Fryzowicz (122), a Rafał Buda był 124 (obaj z Krzeszowa). Adam Kulpa z Chełmska Śląskiego wywalczył 146. pozycję, a Grzegorz Podobiński z Kamiennej Góry sklasyfikowany został na 148. lokacie. Krzysztof Urbanik także z Kamiennej Góry uplasował się na 150. miejscu. Mieszkanka Lubawki – Justyna Prokopik sklasyfikowana została na 205. pozycji w stawce 315 kolarzy. W short tracku kobiet ponownie najszybsza była Dominika Niemiec z Kamiennej Góry, natomiast w gronie panów najlepszy był Maciej Kojro z Piechowic. Dziewiąty był Andrzej Cwenar z Lubawki. W wyścigu gravelu najlepiej poradzili sobie Przemysław Gierczak z Opoczna, a w gronie kobiet najszybsza była Natalia Grzegorzewska z Krosnowic. Druga byłą Dominika Niemiec z Kamiennej Góry. W rowerach elektrycznych równych sobie nie mieli Adrian Król z Chojnowa i Lucyna Gajdas ze Świerklańca. Grzegorz Derlacz z Krzeszowa wywalczył 8. lokatę.