Drugie życie zdigitalizowanych zbiorów – konferencja

bogatyregion.pl 2 miesięcy temu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na konferencję pod hasłem „Drugie życie zdigitalizowanych zbiorów”. Będziemy na niej mówić nie tylko o digitalizacji, ale o dziedzictwie kulturowym w połączeniu z dizajnem, nowymi technologiami i turystyką.

Czy te rzeczy da się połączyć? Czy dizajn i dziedzictwo kulturowe mają ze sobą coś wspólnego? Gdzie jest miejsce, w którym mogą spotkać się zabytki z nowymi technologiami? Jak branża turystyczna korzysta z aplikacji, przygotowywanych przez muzea i inne instytucje? To tylko niektóre z pytań, które zostaną zadane podczas konferencji. Próby odpowiedzi na nie podejmą eksperci z branży.

Na konferencji będzie można posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach (obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona), odbędzie się również sesja networkingowa, na której spotkamy się i podyskutujemy w ramach wymiany doświadczeń wśród różnych branż. Nad merytoryczną dyskusją czuwać będą specjalistki z Centrum Cyfrowego – Maja Drabczyk i Natalia Cetera.

Nie zabraknie również części artystycznej – będzie nią pokaz instalacji w wirtualnej rzeczywistości „Ad Futuram Rei Memoriam”. Jak powstają taki instalacje? Co inspiruje artystę do sięgnięcia w świat wirtualnej rzeczywistości? O tym wszystkim opowie jej twórca – Marek Kudła.

Szczegółowy program konferencji dostępny na stronie: https://drugiezyciezdigitalizowanychzbiorow.my.canva.site/

Wstęp wolny.

Program konferencji:

14.11.2024 (czwartek)

9.00 – rozpoczęcie konferencji

BLOK DIZAJN

9.15 – wykład – Michał Piernikowski – „Dziedzictwo kulturowe w projektowaniu. Budowanie marki wzorniczej z wykorzystaniem zdigitalizowanych zbiorów instytucji kultury”

10.45 – 12.45 – warsztat z dizajnu – Michał Piernikowski –„Współpraca instytucji kultury z projektantami i twórcami treści cyfrowych – wykorzystanie elementów metodologii design thinking w przygotowaniu oferty, odpowiadającej na potrzeby różnych grup odbiorców”

10.45 – 12.45 – warsztat z dizajnu – Marta Flisykowska – „Od cyfrowych zabytków do wirtualnych światów: Twórcze zastosowanie zdigitalizowanych zasobów kulturowych”

12.45 – przerwa obiadowa

BLOK TURYSTYKA

13.45 – wykład Michał Koskowski i Marcelina Metera – „Popatrz, opowiem Ci historię! Wizualny storytelling, interpretacja dziedzictwa i turystyka”

15.00 – 17.00 – warsztat z turystyki Michał Koskowski i Marcelina Metera – „Popatrz, opowiem Ci historię! Wizualny storytelling, interpretacja dziedzictwa i turystyka”

15.00 – 17.00 – warsztat z turystyki Tomasz Gołąbek – „Nowe, cyfrowe oblicze szlaków turystycznych”

17.00-18.00 – 13.45 – spotkanie networkingowe

18.00 – prezentacja realizacji artystycznej VR – Marek Kudła

15.11.2024 (piątek)

NOWE TECHNOLOGIE

10.00 – wykład – Sylwia Żółkiewska „Ludzie i szalone sny maszyny. Sztuka remiksu i kreatywność w świecie AI”

11.45 – 13.45 – warsztat z technologii – Sylwia Żółkiewska – „Sztuka i kultura w erze mobile. Jak z głową projektować aplikacje i gry mobilne”

11.45 – 13.45 – warsztat z technologii – Marcin Wilkowski – „Szansa, moda czy konieczność? Wykorzystanie rozwiązań AI w upowszechnianiu zbiorów małej instytucji kultury”

13.45 – przerwa obiadowa (1 godz.)

14.45 – dyskusja podsumowująca konferencję – Centrum Cyfrowe

Idź do oryginalnego materiału