Duże zmiany dla pasażerów na Starołęce. Autobusy pojadą objazdami

4 tygodni temu

Zmiany są związane z rozpoczynającymi się pracami drogowymi prowadzonymi na odcinku ulicy Starołęckiej pomiędzy ulicami św. Antoniego i Skoczowską. Od 18 maja autobusy linii 123, 158, 221 oraz 527 będą kursować objazdami.

Największe zmiany odczują pasażerowie linii 158, 221 i 527 jadący w kierunku Starołęki PKM lub centrum miasta. Autobusy zostaną skierowane przez ulice Czernichowską, Ożarowską, Minikowo i św. Antoniego. Oznacza to wydłużenie tras przejazdu oraz możliwe opóźnienia, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

Zmodyfikowana zostanie także trasa linii 123. Autobusy jadące w kierunku Krzesin pojadą ulicami Żorską, Masztową i Żeglarską. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada jednak, iż od 27 maja autobusy tej linii mają wrócić na swoją standardową trasę w kierunku Krzesin.

W czasie obowiązywania objazdów nieczynnych będzie kilka przystanków na Starołęce. Pasażerowie nie skorzystają między innymi z przystanków Żeglarska, Oświęcimska, Kotwicza, Dziedzicka czy św. Antoniego. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach znajdujących się na trasach objazdowych.

Zmiany obejmą również linię nocną 221 oraz popularną linię 527 kursującą między Kamionkami a Starołęką PKM. W obu przypadkach autobusy pojadą objazdem tylko w jednym kierunku, natomiast trasy powrotne pozostaną bez zmian.

Idź do oryginalnego materiału