Dwa kluby, pięć medali. Puchar Polski z sukcesami

W mazurskim Suszu rozegrano tegoroczną edycję Pucharu Polski w kickboxingu w wersji kick light w dwóch kategoriach wiekowych: kadet młodszy i kadet starszy. Z kapitalnej strony na imprezie zaprezentowali się reprezentanci dwóch mławskich klubów.

Trener Mirosław Karwiński wystawił do pucharowych bojów pięcioro swoich podopiecznych. Prawdziwą rewelacją zawodów okazał się Gabriel Golian. W kategorii wagowej do 32 kg pokonał w imponującym stylu trzech konkurentów. Nagroda okazała się wymierna – złoto wśród kadetów młodszych.

– Srebro zawisło na szyi Aleksandra Kuczalskiego (przy. red. kadet starszy do 37 kg) , natomiast Olaf Subocz (przy. red. kadet starszy do 50 kg) i Patrycja Ćwikliński (przy. red. kadet starszy do 50 kg) cieszyli się z brązu. Z kolei Lena Lipińska uplasowała się poza podium, ale zdobyła cenne doświadczenie – podkreślał Karwiński.

W mazurskich zawodach walczyli także wojownicy z Klubu Sportowego Kickboxing Wróblewski. Marcel Bużycki (kat. wag. do 69 kg) sięgnął po główne trofeum. W drodze na szczyt okazał się lepszy od trzech rówieśników. Z kolei kadet starszy Aleksander Orkwiszewski (kat wag. do 63 kg) walczył dzielnie, ale nie zdołał przebić do strefy medalowej. Nikt mu jednak nie zabierze wiedzy, którą nabył w trakcie zawodów.

Pucharowym starciom towarzyszyła rywalizacja ringowa w Pucharze DFN. Kickbokserzy Karwiński Team Mława sięgnęli po dwa indywidualne wyróżnienia. Aleksandra Żuchowska wywalczyło srebro w wersji low kick do 56 kg, a Krzysztof Ozimina wygrał zmagania w wersji full contact w kategorii wagowej do 81 kg.

Fot: Karwiński Team Mława, KS Kickboxing Wróblewski