Dwa medale zawodniczek Tęczy Społem na mistrzostwach Europy

1 miesiąc temu

Dwa medale wywalczyły zawodniczki Tęczy Społem Kielce podczas rozegranych w tureckim Stambule mistrzostw Europy w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc.

Bezkonkurencyjna w kategorii do 57 kg wśród seniorek była Zuzanna Kula, która wycisnęła 169 kg i tym samym ustanowiła nowy rekord świata w tej konkurencji. Ponadto 25-letnia zawodniczka zwyciężyła w klasyfikacji open. Również złoty medal w wadze do 57 kg, ale wśród juniorek wywalczyła Wiktoria Barańska, która wycisnęła 77,5 kg i podobnie jak starsza koleżanka triumfowała w kategorii open dziewcząt do lat 18.

– To był bardzo udany występ dziewcząt w Turcji. Ciężko trenują, dlatego progres wyników jest znaczący, ale mimo to nie spodziewałam się, iż będzie aż tak dobrze – powiedziała prezes Tęczy Społem Izabela Korus.

Zarówno Zuzanna Kula, jak i Karolina Kołata, po tych zawodach rozpoczynają przygotowania do listopadowych mistrzostw świata w trójboju siłowym, które będą eliminacjami do przyszłorocznych World Games czyli Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.