Dwanaście medali dla Centrum Tang Soo Do Pionki. Udany występ w Międzynarodowym Pucharze Polski

pionki24.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Dwanaście medali dla Centrum Tang Soo Do Pionki. Udany występ w Międzynarodowym Pucharze Polski


Aż dwanaście medali wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki podczas międzynarodowego turnieju „Polish Kickboxing Cup”, który w miniony weekend odbył się w Hali Legionów w Kielcach. W zawodach wystartowało ponad 800 zawodników z 15 krajów, a rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie.

Turniej zgromadził czołowych polskich kickbokserów oraz wielu utytułowanych reprezentantów zagranicznych. W tym wymagającym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci pionkowskiego klubu, którzy w formule pointfighting zdobyli łącznie 12 medali: trzy złote, trzy srebrne oraz sześć brązowych.

Czworo zawodników Centrum Tang Soo Do wystąpiło w barwach Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Dodatkowo klub do rywalizacji zgłosił czteroosobową reprezentację złożoną z medalistów mistrzostw Polski, które wcześniej odbyły się w Bałtowie.

Dla zawodników z Pionek był to ostatni start przed wakacyjną przerwą. Turniej okazał się nie tylko okazją do walki o medale, ale również do zdobywania cennego doświadczenia w pojedynkach z zagranicznymi rywalami. W wielu kategoriach wiekowych i wagowych reprezentanci Centrum Tang Soo Do mierzyli się z zawodnikami z Ukrainy, Łotwy, Niemiec czy Czech.

Dodatkowego znaczenia zawodom nadawał fakt, iż były one jednocześnie turniejem rankingowym światowej federacji kickboxingu WAKO. Zdobywane w Kielcach punkty mają wpływ na pozycję zawodników w światowym rankingu, a wysoka lokata zwiększa szanse na korzystne rozstawienie podczas najważniejszych imprez międzynarodowych.

Już podczas trwania zawodów organizatorzy przekazali także informację, iż przez najbliższe dwa lata Kielce będą gospodarzem Pucharu Europy WAKO. Oznacza to, iż do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjeżdżać będą najlepsi zawodnicy z całej Europy.

fot. TSDP

Medaliści Centrum Tang Soo Do Pionki

Kadra Narodowa PZKB. Największy dorobek medalowy zanotowała Zuzanna Mąkosa, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale w kategorii juniorek do 65 kg oraz do 70 kg. Po złoty medal sięgnęła również Aleksandra Włodarska, triumfując w kategorii kadetek młodszych do 47 kg. Srebrny medal wywalczył Miłosz Cieślik w kategorii kadetów starszych powyżej 69 kg. Jan Wojda zakończył turniej z dwoma brązowymi medalami, zdobytymi w kategoriach juniorów do 63 kg oraz do 69 kg.

Reprezentacja klubu

Wśród zawodników reprezentujących bezpośrednio klub bardzo dobrze spisał się Jakub Płachta, który wywalczył srebro w kategorii seniorów do 84 kg oraz brąz w kategorii seniorów do 89 kg. Dwa medale zdobył także Franciszek Siczek. Zawodnik sięgnął po srebro w kategorii kadetów starszych do 42 kg oraz brąz w kategorii do 47 kg. Na podium dwukrotnie stawała również Amelia Wojda, zdobywając brązowe medale w kategoriach kadetek młodszych do 37 kg i do 42 kg. W zawodach wystąpił także Filip Pawlak, który zebrał kolejne doświadczenia na arenie międzynarodowej.

Dwanaście medali zdobytych podczas jednego z największych turniejów kickboxingu w Polsce potwierdza wysoką formę zawodników Centrum Tang Soo Do Pionki i pokazuje, iż klub niezmiennie należy do krajowej czołówki w formule pointfighting.

Idź do oryginalnego materiału