Ekstraklasa rugby: domowa przegrana

dziendobrybialystok.pl 2 tygodni temu

Przed tygodniem pierwszy domowy mecz rozegrali rugbiści Budmex Rugby Białystok. Zespół ze stolicy Podlasia awansował w tym roku do ekstraklasy rugby i zaczął sezon od trzech spotkań wyjazdowych. Niestety białostoczanie przegrali trzykrotnie i liczyli na domowe przełamanie. Niestety skończyło się na zamiarach: Budmex Rugby Białystok przegrał na bocznym boisku Stadionu Miejskiego 19:34. Białostoczanie przegrali trzy pierwsze mecze: 0:64 z Ogniwem Sopot, 6:78 z Awentą Pogoń Siedlce, i 18:48 z Juvenia Kraków. Edach Budowlani Lublin wydawali się rywalem w zasięgu, ale determinacja i ambicja gospodarzy okazało się, iż to zbyt mało. Mimo wsparcia fanów białostoczanie źle rozpoczęli, bo po 20 minutach goście z Lublina prowadził 12:0. Potem białostoczanie ruszyli do odrabiania strat i punkty zdobyli Adrian Awdziej oraz Kuba Dąbrowski i białostoczanie zmniejszyli straty do 7:12. Przed przerwą goście znowu podwyższyli wynik i potem do samego końca meczu utrzymywali bezpieczną przewagę kończąc na stanie 19:34. W najbliższy weekend Wstajemy ekipa jedzie na Pomorze zmierzyć się z Life Style Catering Rugby Club Arka Gdynia. Budmex Rugby Białystok - Edach Budowlani Lublin 19:34 (7:17). Punkty dla Budmexu Rugby Białystok: Adrian Awdziej, Patryk Romanowski, Andrei Cebotari po 5 pkt, Kuba Dąbrowski 4 pkt. Aktualna tabela Ekstr