Elektrociepłownia w Krakowie podsumowała kalendarzową zimę

2 tygodni temu

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała kalendarzową zimę 2024/2025. W tym okresie najniższa zanotowana temperatura sięgnęła -11°C i była wyższa o 7°C w porównaniu do najniższej temperatury w zimie 2023/2024. Niezależnie od warunków pogodowych mieszkańcy miasta mogli liczyć na stabilne i nieprzerwane dostawy ciepła.

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie jest największym producentem ciepła dla miasta. Wytwarza ponad 70% ciepła dostarczanego mieszkańcom Krakowa, a dzięki procesowi wysokosprawnej kogeneracji produkuje także energię elektryczną. Elektrociepłownia zapewnia bezpieczeństwo energetyczne oraz nieprzerwane dostawy ciepła do mieszkań i domów krakowian, dzięki regularnym modernizacjom infrastruktury produkcyjnej i efektywnej współpracy z miastem oraz z lokalnym dystrybutorem ciepła.

W Krakowie sezon grzewczy 2024/2025 rozpoczął się 23 września 2024 r. Tegoroczna zima była nieznacznie chłodniejsza od poprzedniej, biorąc pod uwagę średniomiesięczne temperatury. W lutym spadły one poniżej zera (-0,47°C). Jednak wskazania termometrów w poszczególnych dniach były zróżnicowane, zaś najniższa średniodobowa temperatura została zanotowana w lutym i wyniosła -11°C. Rekord najwyższej temperatury padł 6 marca i wyniósł 22°C.

Warto podkreślić, iż krakowska elektrociepłownia w pełni zrealizowała założony plan produkcji ciepła i energii elektrycznej w zimie i przez cały czas jest gotowa do pracy w każdych warunkach atmosferycznych, dzięki czemu mieszkańcy Krakowa mają przez cały rok zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne i komfort cieplny.

Krakowska elektrociepłownia wytwarza ciepło przez 365 dni w roku na potrzeby ciepłej wody użytkowej oraz dla odbiorców przemysłowych ciepła w postaci pary. Sezon grzewczy jest zatem umowny, jego rozpoczęcie warunkowane jest tylko zapotrzebowaniem mieszkańców na ciepło. Właściciele lub zarządcy budynków, czyli spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe mogą włączyć ogrzewanie w każdej chwili. Krakowscy ciepłownicy z PGE Energia Ciepła są na to przygotowani.

Idź do oryginalnego materiału