Elektryczny mercedes na trasie do Czernicy

1 rok temu
Po testach autobusów elektrycznych na liniach aglomeracyjnych łączących Długołękę z Wrocławiem, teraz przyszła pora na Wisznię Małą i Czernicę. Przegubowy elektryczny Mercedes e-Citaro najpierw był testowany na linii 930 do Wiszni. Od pierwszego dnia wiosny do soboty będzie sprawdzany na linii 920. We Wrocławiu można było trafić na niego najpierw w północnej części miasta – okolicach al. Kromera, Mostów Warszawskich i Polanowic. Od dziś autobus jeździ do samego centrum – ma pętlę na Dominikańskim i potem przez Niskie Łąki Bierdzany, Opatowice dociera do Wojnowa.


– Pojazdy zero emisyjne są przyszłością transportu, dlatego intensywnie testujemy kolejne rozwiązania. Tym razem przedstawiamy naszym pasażerom elektrycznego Mercedesa. Jestem przekonana, iż komfort jazdy i nowoczesność tego pojazdu przypadną do gustu wszystkim jego użytkownikom – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.


Mercedes-Benz eCitaro G to pojazd podobny do tego, który już niedługo obsłuży wrocławską linię K. Testowany 18-metrowy autobus posiada troje drzwi podwójnych oraz znane pasażerom linii aglomeracyjnych systemy bezpieczeństwa w postaci asystenta skrętu w prawo i aktywnego asystenta hamowa
Idź do oryginalnego materiału