Energa MKS Kalisz szóstą drużyną Orlen Superligi

2 tygodni temu
Jeszcze w 44. minucie meczu piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz prowadzili w wyjazdowej rywalizacji z Azotami w Puławach, której stawką był piąta lokata na finiszu obecnego sezonu Orlen Superligi. Wystarczyło jednak kilka minut nieskuteczności gości, aby gospodarze przejęli inicjatywę i zwycięsko zakończyli to spotkanie. To był jednocześnie ostatni mecz Michała Dreja w barwach kaliskiego klubu Początek meczu o piąte miejsce w Orlen Superlidze należała do faworyzowanych gospodarzy, którzy po 10 minutach gry prowadzili 5:2. Kaliszanie nie dawali jednak za wygraną i po rzutach Łukasza Kucharzyka oraz Krzysztofa Komarzewskiego doprowadzili do wyrównania (7:7) w 18 minucie. Do końca pierwszej połowy w hali w Puławach trwała zacięta walka zakończona ostatecznie remisem 11:11, co wróżyło równie duże emocje po przerwie. Przyjezdni mogli zresztą prowadzić po 30 minutach, bowiem po trafieniu Konrada Pilitowskiego prowadzili 11:10, ale w ostatnich sekundach tej części gry straty puławian odrobił były gracz Energi MKS Kacper Adamski .

Po zmianie stron na dwubramkowe prowadzenie (13:11) wyszli puławianie, których bramki zdobyli Ivan Burzak i wspomniany już Adamski. Ale potem gospodarze przeżywali wyraźny kryzys, co kaliski zespół potrafił wykorzystać i w 37. minucie po trafieniu Gracjan