Energa Szczypiorno przez cały czas bez punktów

2 tygodni temu
Po trzech seriach spotkań Energa Szczypiorno Kalisz zamyka tabelę Orlen Superligi Kobiet. W meczu wyjazdowym ze Startem Elbląg znów skutecznością strzelecką popisała się Brazylijka Camile Sanches, ale w całym meczu zdecydowanie lepsze były gospodynie W czwartej minucie spotkania w Elblągu po dwóch celnych rzutach Camile Sanches kaliszanki prowadziły 2:1. Jeszcze w 14. minucie przyjezdne mogły mieć nadzieję na skuteczną walkę o punkty w Elblągu, bowiem dwa wykorzystanie rzuty karne przez Wiktorię Gliwińską dały im znów jednobramkową przewagę (5:6). Od tego momentu jednak poziom gry zespołu znad Prosny zupełnie się załamał. Przez kolejne dziesięć minut przyjezdne nie były w stanie zdobyć ani jednej bramki, natomiast elblążanki uczyniły to aż siedmiokrotnie i prowadziły już różnicą sześciu bramek (12:6). W tym czasie trzy razy bramkarki Energi Szczypiorno pokonała Aleksandra Zych . Z taką właśnie przewagą Start zakończył pierwszą połowę meczu.

Na początku drugiej połowy gospodynie odskoczyły na osiem bramek (18:10) po trafieniach Klaudii Grabińskiej i Tatsiany Pahrabitskayewej . Jednak w 40. minucie kaliszanki zniwelowały tę przewagę do czter