Erik Shoji zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE

2 tygodni temu

Erik Shoji to kolejny zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY, który przedłużył kontrakt na występy w klubie trzykrotnych zdobywców Ligi Mistrzów o kolejny sezon. Grający na pozycji libero siatkarz reprezentuje barwy trójkolorowych od rozgrywek 2021/22.

Razem z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Erik Shoji dwukrotnie wygrał siatkarską Ligę Mistrzów, również dwa razy zdobył Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz złoty i srebrny medal w rywalizacji o tytuł mistrza kraju.Przed przyjściem do ZAKSY jeden z najlepszych libero na świecie występował między innymi w klubach ligi niemieckiej, austriackiej czy rosyjskiej. W zakończonym właśnie sezonie PlusLigi po wielu perturbacjach sportowo-organizacyjnych zespół z Kędzierzyna-Koźla zajął dopiero 10. miejsce.