×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Zmagania podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

To był wyjątkowy dzień dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie. W hali Regionalnego Centrum Sportowego odbyła się druga edycja Integracyjnej Olimpiady Sportowej. A potem były już same przyjemności.

 

Dziś był dobry dzień na zabawę, sport i integrację. W pełni wykorzystali go podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie. Było rzucanie piłką, strzały na bramkę, przeszkody i tunele do przejścia. Było też dużo śmiechu, muzyki i słodkości dla dzieciaków.

– Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubinie ma 241 podopiecznych, którzy świętowali dzisiaj podwójną uroczystość. To już druga edycja olimpiady sportowej pod wodzą wolontariatu KGHM Polska Miedź , ale też 40-lecie naszego ośrodka – powiedział dyrektor placówki Łukasz Nowicki. – Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – fotobudka, konkurencje sportowe, tort, pamiątkowe znaczki i odsłonięcie pamiątkowej tablicy, która zostanie powieszona przy wejściu do naszego ośrodka.

Za ośrodkiem ważny rok. Wiele w tym czasie się zmieniło, naszym zdaniem na znacznie lepsze.

– Ten rok był dla nas pełen wyzwań. Połączyliśmy dwie placówki, przeprowadziliśmy wszystkich do innego budynku – wspomina Łukasz Nowicki. – Takie imprezy dają naszym podopiecznym przede wszystkim okazję do integracji, naukę przestrzegania zasad dzięki sportowej rywalizacji i oczywiście przestrzeganie tego ducha fair play. Uczymy naszych podopiecznych również wsparcia innych – to dla nich bardzo ważne.

Zajęcia z dziećmi poprowadził Jan Demczak, wolontariusz z KGHM Polska Miedź, który przyznaje, że organizacja takich zajęć i zabawa z dziećmi czasami bywają męczące, ale póki starczy sił, wolontariusze będą to robić.

– Od kilku lat współpracujemy z ośrodkiem szkolno-wychowawczym. W wolnych chwilach organizujemy podopiecznym ośrodka różne zajęcia edukacyjne, czy tak jak dzisiaj zawody sportowe – mówi. – Dzisiaj jest druga Olimpiada Integracyjna. Rok temu zależało nam by podopieczni z dwóch placówek zintegrowali się, dziś robimy poprawiny. Konkurencje sportowe dopasowaliśmy do wieku uczestników. Są zadania dla przedszkolaków i dla starszych uczniów. Jest rzut do kosza, rzut woreczkiem czy oszczepem na odległość, przechodzenie przez tunel oraz inne zadania sprawnościowe.

Obecny na imprezie był również Andrzej Bargiel, skialpinista, himalaista, biegacz górski i ratownik TOPR, a także stypendysta KGHM.

– Takie inicjatywy są bardzo ważne, przede wszystkim sport niepełnosprawnych inspiruje pełnosprawnych – powiedział nam. – Odgrywa on coraz większą rolę. Uważam, że to bardzo ważne. Niepełnosprawni sportowcy udowadniają, że naprawdę nie ma barier i najwięcej zależy od naszej głowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Podopieczni SOSzW wspinali się na Kielichu

Grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie po raz pierwszy w swoim życiu spróbowała dzisiaj wspinaczki na Kielichu. Mimo początkowego strachu chłopcy przełamali się i pokonywali kolejne metry na ściance wspinaczkowej. Z każdą chwilą czuli się coraz pewniej i wspinali wyżej. Taki trening był możliwy dzięki rozpoczęciu współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Gór, które działa na […]

SMR-y to wciąż ważny kierunek polityki klimatycznej spółki KGHM

Czy śmiały i ambitny projekt SMR-ów, czyli modułowych reaktorów jądrowych, o którym od wielu lat mówi się w KGHM, jest zagrożony? – SMR-y czy MMR-y to jest bardzo ciekawy kierunek zabezpieczenia dostaw energii szeroko pojętej dla ciągu technologicznego. KGHM poważnie rozważa ten kierunek i wydaje się on być bardzo atrakcyjny – uspokajał dzisiaj prezes miedziowej […]

Spartakiada Seniorów z Gminy Lubin już 25 maja!

Tylko kilka dni dzieli nas od tradycyjnej Spartakiady Seniorów organizowanej co roku w Gorzycy w Gminie Lubin. Zabawa zapowiada się wyśmienita, a organizatorzy zadbali o to by nikt się nie nudził!

Umowa na remont Szkoły Podstawowej w Tymowej podpisana

Część budynku podstawówki w Tymowej zostanie zrewitalizowana. Władze Ścinawy już podpisały umowę na tę inwestycję z Przedsiębiorstwem Budowlanym Mateusz Peregrym z Nieszczyc. 

Jakie są wyzwania współczesnego samorządu? Konferencja w UJW

W murach Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zorganizowano konferencję popularno – naukową o problemach i wyzwaniach współczesnego samorządu. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilkudziesięciu wykładów i prelekcji poświęconych roli samorządów w dzisiejszym otoczeniu społecznym i gospodarczym.

Grozi mu wyrok 12 lat za posiadanie narkotyków

Polkowiccy policjanci zatrzymali 29-latka, przy którym znaleziono spore ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i niebawem stanie przed sądem.

Rozmaitości

Jakie są wyzwania współczesnego samorządu? Konferencja w UJW

W murach Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zorganizowano konferencję popularno – naukową o problemach i wyzwaniach współczesnego samorządu. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilkudziesięciu wykładów i prelekcji poświęconych roli samorządów w dzisiejszym otoczeniu społecznym i gospodarczym.