Decydujące zwycięstwo w Łańcucie

23/04/2024 06:39

Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrały wyjazdowy mecz z Galiczanką Lwów i będę miały szansę pozostania w Orlen Superlidze Kobiet na przyszły sezon. W hali w Łańcucie o zwycięstwo ze zdziesiątkowanymi kontuzjami rywalkami nie było jednak łatwo

Od pierwszych minut tego meczu na boisku toczyła się wyrównana walka, w trakcie której obie drużyny popełniały sporo błędów. Było więc nerwowo, a kaliszanki dwubramkową przewagę uzyskały w 16. minucie po trafieniu Mileny Kaczmarek. Gospodynie na więcej jednak nie pozwoliły i mecz znów toczył się „na styku”. Jednobramkowe prowadzenie do przerwy kaliszankom zapewniła Branka Konatar.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Przyjezdne obejmowały jednobramkowe prowadzenie, a drużyna ze Lwowa doprowadzała do wyrównania. Przełom nastąpił dopiero w 54. minucie, gdy po kolejnym trafieniu najskuteczniejszej w kaliskim zespole Sylwii Lisewskiej AWS Energa Szczypiorno prowadziła 20:23. Galiczanka zdołała już tylko zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch bramek, a to oznaczało, że właśnie ten zespół spada z Orlen Superligi Kobiet. Beniaminek z Kalisza będzie miał natomiast szansę nadal grać w najwyższej klasie rozrywkowej. W następnym meczu podopieczne Pethera Krautmeyera podejmować będą w Arenie Kalisz Start Elbląg (30.04., g. 18.00).