Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 maja 2024 12:39
Przeczytaj!

TRZY PUNKTY DLA ALURONU PO ZACIĘTYM BOJU ZE SKRĄ

W niedzielę 24 marca siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali zawodników PGE GiEK Skry Bełchatów. Było to spotkanie 27. kolejki siatkarskiej PlusLigi, które Aluron CMC wygrał 3:1.
Podziel się
Oceń

Początek spotkania należał do zawiercian, którzy prowadzili już 5:2, ale gra szybko się wyrównała i goście doprowadzili do remisu 6:6. W środkowej części seta do głosu doszli siatkarze Skry. Goście skutecznie grali w ataku co dało im prowadzenie 15:19. W końcówce seta wygrali kluczowe akcje, a ostatni punkt zdobył skutecznym atakiem Adrian Aciobanitei ustalając wynik seta na 22:25.

Na początku drugiej partii ponownie początek należał do Jurajskich Rycerzy, którzy prowadzili 8:6. W kolejnych akcjach to goście punktowali zdobywając cztery punkty z rzędu. Wychodząc na prowadzenie 8:10. W środkowej części seta gra się wyrównała, a wynik krążył wokół remisu. Końcówka seta należała do Aluronu, który wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Jednak goście doprowadzili do gry na przewagi po asie Dawida Konarskiego. Wojnę nerwów wygrali gospodarze, a seta zamknął skutecznym atakiem Karol Butryn wynikiem 32:30.

Kolejny set to wyrównana gra z obu stron. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale w środkowej części przewagę uzyskali podopieczni Michała Winiarskiego prowadząc 16:13. Gościom udało się jeszcze odrobić straty doprowadzając do remisu 20:20. W ostatnich akcjach punktowy atak Bartosza Kwolka oraz dwa bloki Miłosza Zniszczoła dały piłkę setową zawiercianom. Seta zamknął Kwolek skutecznym atakiem.

Czwarty set rozpoczął się od minimalnej przewagi Jurajskich Rycerzy, która w późniejszej części seta powiększyli dzięki dobrym zagrywką Karola Butryna. Później kolejne punkty dołożył Trevor Clevenot i Michał Kozłowski co dało prowadzenie gospodarzom 18:11. W końcówce gra punkt za punkt wystarczyła Aluronowi do zachowania bezpiecznej przewagi. Przy stanie 23:16 debiut w PlusLidze zaliczył Oliwier Winiarski, który wszedł na jedną akcję. Butryn wywalczył piłkę meczową, a Kwolek zakończył to spotkanie atakiem po bloku przy wyniku 25:18.

W sobotę 30 marca w hicie kolejki siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrają wyjazdowy spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 14:45.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 32:30, 25:23, 25:18)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Michał Kozłowski, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Szalacha, Oliwier Winiarski. Trener: Michał Winiarski.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Przemysław Kupka, Iliya Petkov, Pierre Derouillon. Trener: Andrea Gardini.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Suwałki

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie (30 marca, godzina 14:45) (tu), foto: aluroncmc.pl

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Darek J.Treść komentarza: Tak, profesor ma właśnie taki problem... że nikt u niego nie chce się operować... Pacjenci mają instynkt, znają opinię swoich o lekarzach i wiedzą kto dobrze operuje, a kto słabo. Unikają więc takich lekarzy, którzy mają kontrakt z NFZ, ale mają dwie lewe ręce... Profesor nie powinien się dziwić, że u niego czeka się kilka dni na kolejkę, a w innych szpitalach kilka lat...Data dodania komentarza: 17.05.2024, 14:08Źródło komentarza: SZPITAL W MYSZKOWIE W STANIE KRYTYCZNYM. CZY WIERZYCIELE WYSTĄPIĄ O JEGO LICYTACJĘ?Autor komentarza: Ja z ŻarekTreść komentarza: Myślę, że kariera i reputacja tego pana w Żarkach legły w gruzach. Stracił zaufanie i twarz. Jak on się nam pokaże na oczy?Data dodania komentarza: 14.05.2024, 11:07Źródło komentarza: Trwa I sesja Rady Powiatu w Myszkowie. Atmosfera jak na pogrzebie!Autor komentarza: Ja z ŻarekTreść komentarza: ŻARKI PRZEPRASAJĄ ZA JAKUBA GRABOWSKIEGO. MY TACY NIE JESTEŚMY. TO POJEDYŃCZY PRZYPADEK .Data dodania komentarza: 14.05.2024, 06:53Źródło komentarza: Kołodziejczyk lepszy od Sasina! PIS traci podkarpacie ale obronił Powiat MyszkowskiAutor komentarza: Tłusty robaczekTreść komentarza: MAM OFICJALNE PYTANIE DO CAŁEJ RADY MIASTA!!! Najwyraźniej lewacy domagają się jakiś fruktów. DLATEGO OFICJALNIE PYTAM - O JAKIE FRUKTY I APANAŻE TYM LEWACKIM RADNYM CHODZI? Co zostało już im sprezentowane? I co zostanie dalej, by dobić tych lewackich (lewych) interesów - najwyraźniej kosztem obywateli myszkowskich? Co to za interesiki ??? Czekam oficjalnie na odpowiedź, po kolei, przed kamerą ,wszystkich radnych , tak co do sztuki. I którzy radni (lub ich kolesie) zostali już obdarowani w te frukty. CZEKAM TEŻ NA REAKCJE PRZEWODNICZĄCEJ SENIORKI - MAM NADZIEJE ŻE PUBLICZNIE WNIESIE TAKI WNIOSEK DO TEJ RADY POD OBRADY. Bo chyba wszyscy macie coś do wyjaśnienia mieszkańcom Miasta Myszkowa..??? Tak myślę.Data dodania komentarza: 13.05.2024, 17:20Źródło komentarza: Kołodziejczyk lepszy od Sasina! PIS traci podkarpacie ale obronił Powiat MyszkowskiAutor komentarza: Mały robaczekTreść komentarza: DRGA TURA KOMPROMITACJI LEWUSÓW W RADZIE MIASTA MYSZKOWA - ZNÓW ODDALI GŁOSY NIEWAŻNE. https://esesja.tv/transmisja/51559/i-sesja-rady-w-myszkowie-10052024.htm GRATULUJE PORAŻAJĄCEJ KOMPROMITACJI WŁADZOM WOJEWÓDZKIM LEWAKÓW. I ICH WYBORCOM TEŻ.Data dodania komentarza: 13.05.2024, 16:53Źródło komentarza: Kołodziejczyk lepszy od Sasina! PIS traci podkarpacie ale obronił Powiat MyszkowskiAutor komentarza: Mały robaczekTreść komentarza: Panie Redaktorze Bardzo Dobrze że Pan pisze o tym łajdactwie. Ale przecież to nie jedyna taka sprawa. Wystarczy zobaczyć co dziś wierchuszka $LD wyprawia w Radzie Miasta Myszków. Ich liderka Pani Jastrzębska już jest w głosowaniach z PI$, A pozostali 4 radni $LD, Jęczalik, Szlenk, Bartos i Muszczk najwyraźniej zapomnieli skąd im nogi wyrastają. Ino więc patrzeć jak powtórzy się sytuacja z poprzedniej kadencji, gdzie ręka w rękę $LD-owcy byli w kąplecie w koalicji z Pi$. Na szczęście dla wyborców KO zarząd wojewódzki tej partii zrobił porządek ze swoimi kolaborantami. I dziś wszyscy oni siedzą oni u Pana Bartnika. Czy $LD , a właściwie ich władze wojewódzkie stać na taki krok?. No cóż już za chwile to zobaczymy na 3 już rundzie sesji Rady Miasta. Ja stawiam na koalicje PI$ - $LD. Bo to się przecież im opłaca. Pozostaje oczywiście otwarte pytanie.- A co na to lewaccy wyborcy? No cóż , chyba rzeczywiście lubią brać w 4 litery, to też ich liderzy jak się wydaje postanowili im zabezpieczyć tę atrakcję. Czkamy więc na piątek 16 maja by zobaczyć ten sex na własne oczy. Bo w jakiekolwiek działania władz wojewódzkich $LD (Nowej Lewicy) już dawno nie wierzę. A na koniec Panu Redaktorowi gratuluje odwagi. Dodam też , że zapowiedziane cuda można będzie zobaczyć na własne oczy tu: https://myszkow.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady . Warto też zobaczyć tam cuda z poprzedniej kadencji - tak dla dowodu mojego wywodu.Data dodania komentarza: 12.05.2024, 10:27Źródło komentarza: Kołodziejczyk lepszy od Sasina! PIS traci podkarpacie ale obronił Powiat Myszkowski