• 19 maja 2024
  • Imieniny:  Iwa, Piotra, Celestyna

Pomoc dla Ukrainy

W hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 23 kwietnia odbyły się XXV Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice – Rafała Kukli, po raz 15 organizowane przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP.

W tym roku po eliminacjach regionalnych do wojewódzkiego etapu dostały się następujące drużyny: 6-1 OSiW Nowy Sącz, 6-34 HP Stary Sącz, 6-18 HP Kęty, 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska, 6-8 HP Kraków, CKiW Tarnów, 6-2 HP Niepołomice, 6-4 OSiW Trzebinia oraz drużyna gospodarzy z 6-38 HP Gorlice.

Po raz kolejny honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Gorlic - Rafał Kukla. Swoją obecnością na turnieju zaszczycili: Wojewódzki Komendant OHP Paweł Leśniak, przedstawiciele władz samorządowych, Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, prezes zarządu Koła Związku Sybiraków w Gorlicach oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół, a także licznie zgromadzeni pracodawcy współpracujących z hufcem. Obecni byli również sympatycy OHP oraz lokalne media.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic. Komendant 6-38 HP Gorlice Grzegorz Tumidajewicz, przywitał wszystkich gości, następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, dokonując oficjalnego otwarcia. Miłym akcentem był pokaz artystyczny sekcji gimnastycznej Acrodreams Gorlice, nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami wręczonymi przez zaproszonych gości. Po występie uczestnicy przystąpili do rozgrywek w fazie grupowej.

Do fazy pucharowej awansowały: 6-38 HP Gorlice, 6-1 OSiW Nowy Sącz, 6-34 HP Stary Sącz, 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z 6-38 HP  Gorlice, która wywalczyła puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Finał okazał się być ciekawym i zaciętym pojedynkiem, stojącym na wysokim poziomie pomiędzy drużynami 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska i 6-34 HP Stary Sącz. Po emocjonującym meczu i rzutach karnych, zwycięzcą turnieju został 6-34 HP Stary Sącz zdobywając puchar Burmistrza Gorlic. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Wojewódzkiego zdobyła drużyna z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska.

Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi - ufundowanymi przez MWK OHP, Urząd Miasta Gorlice, pracodawców oraz sympatyków OHP.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Giemzik z 6-34 HP Stary Sącz, najlepszym bramkarzem Yurii Datsiv z 6-8 HP Gorlice, a królem strzelców Adrian Machaj z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska.

Komendant 6-38 HP Gorlice Grzegorz Tumidajewicz podziękował młodzieży za zdrową rywalizację i walkę fair play. Złożył również podziękowania wszystkim fundatorom pucharów, statuetek oraz nagród rzeczowych.

Zakończenia XXV Wojewódzkich Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców dokonał Wojewódzki Komendant OHP Paweł Leśniak, dziękując za organizację turnieju.