Wiwat Maj, Trzeci Maj ! - wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych

24/04/2024 11:14
MAJ05

Hala Kultury w Łomży godz: 18:00

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Waldemara Borusiewicza i z udziałem sopranistki Edyty Piaseckiej i tenora Sławomira Naborczyka.

- Zapraszamy na wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Waldemara Borusiewicza i z udziałem sopranistki Edyty Piaseckiej i tenora Sławomira Naborczyka. W repertuarze znajdą się utwory o tematyce wolnościowej z okresu XIX/XX w., znane i lubiane żołnierskie szlagiery. Widzowie otrzymają śpiewniki z tekstami utworów, tak, aby mogli uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu. Spotkajmy się 5 maja o godz. 18.00 w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży, wstęp wolny - poinformował Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych.

Edyta Piasecka / sopran

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek sceny operowej. Solistka Opery Narodowej w Warszawie. Występuje na największych scenach operowych w Polsce i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Podczas studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w Czarodziejskim Flecie Mozarta pod dyr. K. Bumanna. Pięć lat później rolę tę prezentowała w Holandii w koprodukcji z Teatrem Wielkim z Budapesztu. Odtwórczyni tytułowej roli w nagrodzonej nagrodą Internetional Opera Awards w kategorii Rediscovered Work operze “GOPLANA” Żeleńskiego (Warsaw National Theatre). Laureatka prestiżowych konkursow i plebiscytów: I miejsce na Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych organizowanym w przez prof. Ryszarda Karczykowskiego (1997), Nagroda specjalna dla najlepszego głosu żeńskiego i udział w koncertach z cyklu Promocja Polskich Talentów w Austrii (koncerty w Eisenstadt i Baden 1998 rok), nominacja do Paszportu „Polityki” w kategorii „Muzyka poważna” (2004 rok), Nagroda im. A. Hiolskiego za Debiut operowy w Teatrze Wielkim (2008), Nagroda „Gwiazda wokalistyki” na 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach, m.in. Sacrum Profanum w Krakowie, Internachionale Orgel Woche Musica Sacra w Norymberdze, Festival delle nazioni w Citta di Castello we Włoszech, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal Viva il canto w Cieszynie, Festiwal Letni Operowy w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Festiwal Viva! Canaletto w Warszawie – Opera Narodowa, 6 Festiwal im. J. Waldorffa w Radziejowicach, Festiwal Letni w Muzeum Karola Szymanowskiego, willa „Atma” w Zakopanem, Festiwal Kompozytorów Polskich, Festiwal Sopot Classic w Operze Leśnej (Gala muzyki francuskiej). Wystąpiła także na: Festiwal Gloria (Białystok 2018), Festiwal Muzyki Polskiej w Bielsko-Białej (dyr. M. Wroniszewski).Występowała w Belgii, Holandii, USA, Danii i Kuwejcie.

Sławomir Naborczyk / tenor

Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Marka Moździerza i Tadeusza Szlenkiera. Umiejętności doskonalił na kursach u Neila Shicoffa, Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Izabelli Kłosińskiej, Heleny Łazarskiej, Katarzyny Rymarczyk, Adama Kruszewskiego, Leszka Świdzińskiego, Matiasa Robasa oraz Tomasza Koniecznego. Laureat m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie w (III nagroda, 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamróz w Busko Zdroju (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach (nagroda specjalna, 2017) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie (II nagroda, 2017). Debiutował w 2011 roku rolą Basilia w Weselu Figara Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Na tej scenie kreował także Kowala w Krótkim życiu de Falli i partię tytułową w Studencie żebraku Millockera. Współpracuje z Operą Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva (występy m.in. w: Bremen, Lilenthal i Schwerin). W 2017 roku śpiewał Abdalla w koncertowym wykonaniu Nabucca Verdiego w Bremen. Współpracował z takimi dyrygentami, jak: Maciej Figas, Piotr Wajrak, Piotr Sułkowski, Sławomir Chrzanowski, Zygmunt Rychert, Warcisław Kunc, Jerzy Wołosiuk, Gabriel Chmura, Michał Marcin Sompoliński, Michał Klauza. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Reklama
Portal mylomza.pl

Źródło: MDK-DŚT /

Komentarze opinie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Wiwat Maj, Trzeci Maj ! - wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".

  • Gość - niezalogowany 2024-04-24 11:55:32

    mam lepsze i bardziej pouczające zajęcia niż darcie patriotycznie mordy na takim spędzie. Może to i jakiś dobry sposób terapii ale ja na razie z banią nie mam problemów. Jeżeli natomiast już będę miał to chętnie wezmę udział w zbiorowym darciu mo0rdy w stylu " Je ba ć PIS"


Ostatnie video - filmy na myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama