Fala upałów napędza boom na klimatyzację. Telefony urywają się od rana do późnej nocy

2 godzin temu

Temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza powodują, iż przebywanie w nagrzanych mieszkaniach staje się bardzo uciążliwe. Szczególnie dotyczy to mieszkań znajdujących się na ostatnich piętrach oraz domów z dużymi przeszkleniami. Nic więc dziwnego, iż wielu Polaków dopiero teraz podejmuje decyzję o montażu klimatyzacji. Problem w tym, iż podobny pomysł ma w tej chwili mnóstwo osób.

Telefony dzwonią niemal bez przerwy

Firmy zajmujące się montażem klimatyzacji przyznają, iż od początku fali upałów liczba zapytań gwałtownie wzrosła. Telefony od klientów pojawiają się od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora.

https://kutno.net.pl/wydarzenia/urzad-oglasza-rekrutacje-do-pracy-oferuja-pelny-etat-jakie-sa-wymagania/VgGJX4k9VaKicRrKKWl1

- Ludzie ciągle dzwonią. Telefony zaczynają się od 7 rano i dzwonią do 23. W ciągu godziny to jest sześć-siedem telefonów - mówi nam Łukasz Florczak z kutnowskiej firmy Klima-Flor.

Jak dodaje, zainteresowanie jest na tyle duże, iż trudno znaleźć chwilę na odpoczynek. Ekipy montażowe pracują praktycznie przez cały dzień, starając się obsłużyć jak największą liczbę klientów.

- Pracujemy tak naprawdę cały czas, oprócz niedzieli. Montujemy od godziny 7 rano do godziny 21, czasami 22. Staramy się robić to profesjonalnie, ale też w miarę sprawnie, żeby czas oczekiwania na montaż nie był przesadnie długi - podkreśla nasz rozmówca z Klima-Flor.

Na montaż trzeba poczekać

Osoby liczące na szybki montaż klimatyzacji mogą się jednak rozczarować. w tej chwili na wolny termin trzeba czekać co najmniej dwa tygodnie, a w niektórych przypadkach choćby dłużej. Wszystko zależy od liczby zgłoszeń oraz dostępności ekip montażowych.

Specjaliści zwracają uwagę, iż podobna sytuacja powtarza się niemal każdego lata. Wielu klientów odkłada decyzję o zakupie klimatyzacji do momentu, gdy wysokie temperatury stają się trudne do zniesienia. W efekcie w ciągu kilku dni firmy otrzymują ogromną liczbę zgłoszeń, których nie są w stanie zrealizować od ręki.

Upały zmieniają podejście Polaków

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja była kojarzona głównie z biurami i nowoczesnymi budynkami. Dziś coraz częściej trafia do domów jednorodzinnych i mieszkań. Powodem są coraz dłuższe i intensywniejsze fale upałów, które sprawiają, iż utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz budynków staje się coraz trudniejsze.

Eksperci podkreślają, iż największy ruch zawsze przypada na okres największych upałów. Wówczas wiele osób podejmuje decyzję pod wpływem chwili, chcąc jak najszybciej poprawić komfort życia. Niestety właśnie wtedy terminy montażu są najdłuższe, a firmy instalacyjne pracują na pełnych obrotach.

Jeśli prognozy pogody się sprawdzą i wysokie temperatury utrzymają się przez kolejne dni, zainteresowanie klimatyzacją prawdopodobnie będzie przez cały czas rosło. Dla firm montażowych oznacza to kolejne tygodnie intensywnej pracy, a dla klientów – konieczność cierpliwego oczekiwania na wolny termin.

https://kutno.net.pl/wydarzenia/ekstremalne-prognozy-dla-polski-i-woj-lodzkiego-mozliwy-rekorodowy-upal/7hvUAQzoghupLZ0gkCBt
Idź do oryginalnego materiału