Film „Jezus” w wersji animowanej

chrzescijanin.pl 6 miesięcy temu
Animowany film JEZUS, podobnie jak oryginał, będzie na podstawie Ewangelii Łukasza.(Zdjęcie: The Jesus Film Project)

Jesus Film Project zapowiada film w nowej wersji animowanej, która przedstawi historię życia Jezusa całkiem nowemu pokoleniu.

„JESUS” ma trafić do kin na całym świecie w grudniu 2025 roku.

Nakręcony z udziałem aktorów oryginalny film o Jezusie pojawił się na ekranach kin w 1979 roku, a przetłumaczony na ponad 2 tysiące języków, trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najczęściej tłumaczony film wszech czasów. Od tamtej pory obejrzały go miliony widzów, a niezliczona liczba widzów nawróciła się.

Podobnie jak film z 1979 roku, wersja animowana opiera się na Ewangelii Łukasza, a jej twórcy zamierzają wykorzystać sporą część zawartych tam dialogów, jednak przy „odświeżonym” scenariuszu. Plan długoterminowy przewiduje ponad 2 tysiące tłumaczeń.

Filmowi „JESUS” swoim talentem usłuży reżyser Dominic Carola, który pracował nad takimi produkcjami animowanymi, jak „Mulan”, „Król Lew” i „Lilo & Stitch”.

Carola czuje się „zaszczycony”, mogąc pracować z „wymarzonym zespołem weteranów animacji i imponujących rzemieślników branży studyjnej”.

Obiecuje publiczności fantastyczne efekty wizualne korzystające z najnowszej technologii animacyjnej.

„Pracujemy nad przedstawieniem wspaniale animowanej, prawdziwej historii Jezusa, by uczynić ją bardziej dostępną dla świata” – powiedział.

„Skłaniając się ku klasycznemu, artystycznemu podejściu, łączymy je z przełomowymi innowacjami cyfrowymi, by dostarczyć oszałamiający wizualnie i poruszający emocjonalnie portret życia Jezusa, jakiego przedtem nie widziano.

„Zespół jest ogromnie podekscytowany, bo późniejsze aspekty filmu animowanego będą wykorzystywane na różnych platformach, w tym w rzeczywistości wirtualnej (VR), rzeczywistości spotęgowanej (AR) i wyłaniającej się platformie Metaverse”.

Równie podekscytowany jest reżyser Jesus Film Project, Josh Newell.

„Podobnie jak film oryginalny, animowany film empiryczny ostatecznie dotrze do ludzi w ponad 2 tysiącach języków, szerząc nadzieję Jezusa widzom na całym świecie” – powiedział.

„Wspaniale jest brać udział w nieustannym rozprzestrzenianiu się historii o Jezusie. choćby teraz w 2023 roku, dzielimy się ewangelią w nowych językach i na nowe sposoby.

„W ciągu wieków, opowiadanie historii o Jezusie ewoluowało, począwszy od dróg rzymskich do prasy Gutenberga, aż do dnia dzisiejszego za pośrednictwem filmu animowanego” – powiedział Carola.

Autor: Jane Benson

Źródło: Christian Today

Idź do oryginalnego materiału