Finałowa dominacja drużyn z Lubina i z Płocka

Meczami finałowymi zakończył się rozgrywany w Kaliszu trzydniowy turniej Final Four Orlen Pucharu Polski piłkarek i piłkarzy ręcznych. Z końcowego sukcesu cieszyły się drużyny z Lubina i z Płocka Najpierw, w niedzielne popołudnie, na parkiet wyszły najlepsze kobiece drużyny w naszych kraju, czyli Zagłębie Lubin oraz MKS FunFloor Lublin. Już na początku meczu finałowego „Miedziowe” uzyskały dużą przewagę bramkową (10:2) i już do przerwy prowadziły różnicą ośmiu trafień. W drugiej połowie meczu obraz gry w Arenie Kalisz nie uległ zmianie, bowiem lublinianki nie były w stanie odwrócić losów spotkania, a Zagłębie powiększyło jeszcze swoją przewagę. Tym samy podopieczne Bożeny Karkut obronił pucharowe trofeum sprzed roku i mają w tej chwili na koncie dziewięć triumfów w tych rozgrywkach. Niedawno wywalczyły też kolejne mistrzostwo kraju.

Duże emocje towarzyszyły finałowi panów. Nie może być inaczej skoro mierzą się ze sobą drużyny z Płocka i Kielc. Orlen Wisła broniła pucharu zdobytego rok temu i dwa lata temu, a Industria Kielce chciała się podbudować porażce w Lidze Mistrzów i przed decydującymi meczami o mistrzostwo Polski. Początek finału w Are