Solidność, nieustępliwość i walka do ostatniej sekundy – właśnie z tym od dwóch sezonów kojarzy się Olli-Petteri Viinikainen. Fiński obrońca przedłużył kontrakt z GKS Tychy i w nadchodzących rozgrywkach przez cały czas będzie reprezentował Trójkolorowe barwy.
Viinikainen dołączył do naszego zespołu przed sezonem 2024/2025 i od pierwszych występów stał się ważnym ogniwem defensywy. Dzięki odpowiedzialnej grze, zaangażowaniu i konsekwencji zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego oraz uznanie kibiców. To zawodnik, który nie odpuszcza żadnego pojedynku, świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków w obronie i zawsze zostawia na lodzie całe serce.

W ciągu dwóch sezonów spędzonych w Tychach Olli-Petteri miał swój znaczący udział w największych sukcesach drużyny. Jego pewna gra w defensywie pomogły Trójkolorowym sięgnąć po mistrzostwa Polski. Choć statystyki nie zawsze oddają rolę defensora, jego wkład w wyniki zespołu był nie do przecenienia.

W sumie w ubiegłym sezonie 28- letni obrońca na taflach Tauron Hokej Ligi rozegrał 52 spotkania. Zdobył w nich trzy bramki i zanotował pięć asyst.

Cieszymy się, iż Olli-Petteri Viinikainen zostaje z nami na kolejny sezon. Solidność, nieustępliwość oraz walka od pierwszej do ostatniej minuty każdego spotkania, to tylko niektóre z jego atutów. Wierzymy, iż przez cały czas będzie utrzymywał wysoką formę i pozostanie ważnym ogniwem naszej drużyny w nadchodzącym sezonie – podkreśla Jarosław Rzeszutko, dyrektor sportowy Mistrzów Polski.




![71. OKR w Ostrołęce dobiegł końca. Artyści z całego kraju zakończyli kilkudniowe zmagania [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/dsc05591.jpg)




![Francuzi na prowadzeniu w Pucharze Narodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Sukces Pawła Warszawskiego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Arthur-Duffort-FRA-GUEULE-DE-REVE-LW9_6613.jpg)









