Fotograficzne spotkanie z historią

2 godzin temu
Zdjęcie: Fotograficzne spotkanie z historią


17 marca grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie wybrała się do Lublina na spotkanie z historią.

Tym razem tematyka wykładów organizowanych przez Zespół Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną oraz Instytut Historii UMCS związana była z historią Lublina. Piotr Błaszczak wygłosił pasjonujący wykład pt. „Fotograficzny spacer po Lublinie latem 1918 r.”. Była to znakomita okazja do zapoznania się ze stolicą regionu w ostatnich miesiącach I wojny światowej i poczucia atmosfery tamtych dni.

Spotkanie było możliwe dzięki wieloletniej współpracy Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki z lubelską uczelnią. Bardzo cieszymy się, iż nasza młodzież ma możliwość odwiedzania murów zaprzyjaźnionej placówki tak regularnie. Takie wydarzenia pomagają budować zainteresowanie historią wśród przedstawicieli młodego pokolenia – powiedział Kamil Kozioł, jeden z organizatorów wyjazdu. Drugim opiekunem był Tomasz Węgrzyn.

ZS2

Idź do oryginalnego materiału