Franz Mayerbüchler, Maximilian Niedermayer jr. i Marc Geyer pojadą w Sanoku

2 tygodni temu
– Lubię tor w Sanoku. Pamiętam, iż 2 lata temu był bardzo dobrze przygotowany. Cieszyła mnie również atmosfera na tamtejszym obiekcie – mówi Franz Mayerbüchler (Fot. materiały prasowe)

Niemiecka federacja (DMSB) podała nazwiska reprezentantów, którzy powalczą o miano najlepszego zawodnika w Europie w lodowej odmianie speedwaya. W Sanoku wystartuje ich aż trzech: Franz Mayerbüchler, Maximilian Niedermayer jr. oraz Marc Geyer. Zawody w Sanoku już 24 i 25 lutego. Start rywalizacji – w oba dni – o godzinie 14. Bilety są dostępne w sprzedaży online.

Najbardziej z tego grona doświadczony Franz Mayerbüchler walczył w ubiegłym sezonie o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na torze w Inzell. Nie poszło mu zbyt dobrze, a dużo lepsze wspomnienia zachował chociażby z Polski. Przed dwoma laty w Sanoku, podczas pierwszego finału European Individual Ice Speedway Championship zajął 7. miejsce. W drugiej odsłonie w Tomaszowie Mazowieckim był 6. co ostatecznie, w klasyfikacji generalnej dało mu 5. miejsce. Po dwóch latach, w Sanoku będzie chciał z pewnością poprawić swój wynik.

– Lubię tor w Sanoku. Pamiętam, iż 2 lata temu był bardzo dobrze przygotowany. Cieszyła mnie również atmosfera na tamtejszym obiekcie. W tym roku nie miałem zbyt wielu okazji do trenowania, ale do zawodów na pewno będę gotowy. Zostało jeszcze trochę czasu. Moim celem na ten sezon jest: poprawić starty, osiągać dobre wyniki i przede wszystkim dobrze się bawić – przyznaje Franz Mayerbüchler.

Nigdy nie był w Sanoku

Wśród zgłoszonych zawodników jest również Maximiliana Niedermaiera jr. Ten niespełna 24-letni zawodnik nie ma jeszcze dużego doświadczenia w ice speedwayu, ale jego nazwisko jest bardzo dobrze znane w tym światku. Jego kuzyn Max Niedermaier wygrał niedawno rundę kwalifikacyjną do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2024 i powalczy w Grand Prix. Lodową odmianę żużla uprawiał również jego wujek. Można stwierdzić, iż Maximilian Niedermayer jr. ice speedway nosi w genach.

Maximilian Niedermayer jr. (Fot. Materiały prasowe)

– Nigdy nie byłem na zawodach w Sanoku, ale głęboko wierzę, iż będzie świetnie. Ze swojej strony obiecuję, iż zrobię wszystko, by pojechać jak najlepiej. Nie będę stawiał sobie konkretnych celów – chcę zdobyć najwięcej punktów jak się tylko da. W tym roku miałem kilka możliwości, by wyjechać na tor w Szwecji. Dodatkowo obserwowałem rywalizację w Örnsköldsvik, gdzie byłem ze swoim kuzynem. Liczę, iż to doświadczenie zaprocentuje – stwierdza Maximilian Niedermayer jr.

Dobre wspomnienia z zeszłego roku

Dobrze znany wśród sanockich kibiców jest za to Marc Geyer. W poprzedniej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy niemiecki zawodnik ulokował się na 11. pozycji.

– Mam dobre wspomnienia z zeszłego roku. Nie obyło się tam bez zabawnych sytuacji, jak chociażby ta, kiedy metę przekroczyłem bez motocykla, bo spadłem z niego na ostatnim wirażu. Miło wspominam warunki, które panowały w Sanoku, szczególnie, iż na stadionie bez dachu trudno jest wyprodukować lód i utrzymać go w dobrej formie przez 2 dni. Dużą zaletą obiektu jest również nocleg przy samym torze. W zeszłym roku przyjechałem do Polski bez żadnych oczekiwań. 11. miejsce było dla mnie wynikiem, z którego byłem bardzo zadowolony. Chciałbym być w pierwszej dziesiątce, ale żeby to osiągnąć, musiałbym po prostu pojechać trochę szybciej i nie spaść dwa razy z motocykla – wspomina Marc Geyer.

Marc Geyer (Fot. Materiały prasowe)

Niemcy, obok Austriaków i Szwedów, będą najliczniej reprezentowaną nacją podczas sanockiej imprezy. Federacje te otrzymały od FIM Europe po trzy miejsca. Czechy, Finlandia, a także Holandia wystawią po dwóch reprezentantów. Włochy i Polska – po jednym.

Gdzie kupić bilety?

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Idź do oryginalnego materiału