Futsalowy magazyn: Jagiellonia i Futbalo koncertowo. A w weekend następny sprawdzian!

dziendobrybialystok.pl 2 dni temu

To była bardzo udana inauguracja sezonu pierwszej ligi futsalu dla białostockich drużyn. Jagiellonia Białystok po serii porażek w Ekstraklasie i spadku z tej ligi bardzo efektownie wygrała przed własną publicznością aż 7:1 gromiąc AZS Uniwersytet Gdański. Z kolei Futbalo Białystok przywiozło komplet punktów z bardzo trudnego wyjazdu do Dragona Bojano wygrywając 6:3. Pewne zwycięstwo Jagiellonii Białystok Po spadku z Futsalektraklasy oraz dużych zmianach kadrowych i organizacyjnych żółto czerwoni zapowiadali, iż ich celem jest jak najszybszy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Inauguracyjny mecz miał dać odpowiedź czy zespół jest na to przygotowany. Białostoczanie przystąpili do tego meczu z lekką tremą i trochę trwało zanim optyczną przewagę przekuli na prowadzenie. Jeszcze zanim Matheus po raz pierwszy umieścił piłkę w bramce akademików znakomite okazje mieli Piotr Skiepko i Jacek Dzienis. Zaraz po golu Matheusa, który debiutował w żółto-czerwonych barwach, na listę strzelców wpisał się Vitalij Lisniczenko, który powrócił do Białegostoku po przerwie. Akademicy próbowali ambitnie kontratakować, ale golkiper Jagiellonii bronił bardzo skutecznie. A jeszcze przed przerwę kolejne bramki dorzucili Skiepko i młodzieżowy reprezentant Polski Grzegorz Haraburda. Po przerwie Jagiellończycy jeszcze podkręcili temp