Gmina Ryglice otrzymała dofinansowanie w wysokości 754 064 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 200232K ul. Łokietka na trzech odcinkach w Ryglicach”. Łączna wartość inwestycji wyniesie około 1 554 064 zł.
Umowa na przyznanie środków została zawarta pomiędzy Wojewodą Małopolskim Krzysztofem Janem Klęczarem, a Burmistrzem Ryglic Pawłem Augustynem. Kontrasygnatę do umowy złożyła Skarbnik Gminy Ryglice Agnieszka Maduzia.
Realizacja inwestycji pozwoli na znaczącą poprawę stanu technicznego drogi oraz zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.
Przebudowa ul. Łokietka usprawni komunikację lokalną, poprawi komfort codziennego przemieszczania się mieszkańców, a także ułatwi m.in. dojazd do posesji. Inwestycja przyczyni się również do podniesienia jakości życia mieszkańców poprzez poprawę infrastruktury drogowej.
Pozyskane środki stanowią istotne wsparcie dla budżetu gminy i umożliwią realizację kolejnej ważnej inwestycji drogowej, oczekiwanej przez mieszkańców Ryglic.
Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn










![Tragedia w Warszawie. Rozbił się samolot. Są pierwsze informacja o ofiarach [WIDEO]](https://warszawawpigulce.pl/wp-content/uploads/2026/06/7eb86846-5c91-4ea5-93cb-1dd9fe88e805.webp)




