Gonili, dogonili, wygrali

2tk.pl 1 tydzień temu

Juniorzy młodsi KS VIVE walczą o Final4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce manualnej. Dzisiaj grali z UKPR Agrykola Warszawa.

7 kwietnia 2024 r., Opole. Juniorzy młodsi KS VIVE Kielce z awansem do ósemki najlepszych zespołów w Polsce.

Raptem dwa tygodnie temu, w Opolu, młodzi zawodnicy z Kielc awansowali do ósemki najlepszych zespołów w Polsce, a już walczą, tym razem w Olecku, o miejsce wśród czterech zespołów, które rywalizować będą o medale. Ich rywalami są gospodarz – MLKS Czarni Olecko, UMKS Trójka Ostrołęka oraz UKPR Agrykola Warszawa. Do Final4 awansują dwa zespoły.

Juniorzy młodsi KS VIVE Kielce, podopieczni trenerów Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza w pierwszym meczu pokonali UKPR Agrykola Warszawa 37:33.

Juniorzy z Kielc przegrywali do przerwy 15:17. Niemal całą pierwsza połowę drużyna z Warszawy prowadziła 3 lub 4 bramkami. Po przerwie kielczanie wyszli na parkiet odmienieni. gwałtownie odrobili straty i mozolnie budowali przewagę. Popełniali mniej błędów, poprawili skuteczność. Drugą część meczu wygrali 22:16.

Wyniki – 1/4 finałów Olecko

Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

UKPR Agrykola Warszawa – KS VIVE I Kielce 33:37 (17:15)

Najwięcej bramek dla KS VIVE: Osuch 10, Grdeń 8, Januszek 8.

W drugim piątkowym meczu turnieju w Olecku zespół MLKS Czarni Olecko pokonał UMKS Trójka Ostrołęka 38:36.

Jutro, w sobotę o godz. 16 zagrają z MLKS Czarni Olecko i w niedzielę o godz. 12 z UMKS Trójka Ostrołęka.

Przypomnijmy. W rozgrywanym równolegle drugim turnieju, który odbywa się w Opolu, o awans do Final4 walczą: Gwardia Opole, SKS Kusy Kraków, PORT Service Wybrzeże Gdańsk i SKF KPR Sparta Oborniki. To potencjalni rywale juniorów KS VIVE w Final4 Mistrzostw Polski. Oczywiście, jeżeli zawodnicy z Kielc awansują.

Dzisiaj, Gwardia I Opole pokonała SKS Kusy Kraków 38:26, a Port Service Wybrzeże II Gdańsk wygrał z SKF KPR Sparta Oborniki 40:35.