Gorąco na SOR

rc.fm 2 godzin temu

W ostatnich godzinach na kaliski SOR zgłosiło się o 30 procent więcej pacjentów niż w inne weekendy – najprawdopodobniej ich złe samopoczucie i konieczność szukania pomocy u specjalisty to wynik ekstremalnie wysokich temperatur. Najczęściej to osoby starsze z chorobami kardiologicznymi, które uskarżają się na ból w klatce piersiowej i duszności.

„Jeżeli mamy powiedzmy na dobę na SOR-ze około 100 pacjentów, wiadomo, musielibyśmy ich podzielić na pacjentów urazowych, nieurazowych. To w momencie, kiedy jakiś procent pacjentów, powiedzmy 30-40 osób mamy z powodów kardiologicznych, no to do tego musielibyśmy dołożyć około 30%. Natomiast oprócz osób starszych, którzy typowo są obciążeni kardiologicznie i w takich temperaturach, w tym zwiększonym nasileniu trafiają do SOR-u, też zaczynają pojawiać się osoby młode również z dusznościami, z objawami odwodnienia, czyli nudności, zawroty głowy, podwyższona temperatura ciała” – powiedział radiuCENTRUM Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

I stąd apel do wszystkich, by w czasie upałów pić minimum 2 litry wody, najlepiej z dodatkiem np. cytryny lub mięty i przebywać w miejscach zacienionych. A przebywając na dworze warto mieć nakrycie głowy.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Agnieszka Walczak

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału