Górnik po raz czwarty!

extra.info.pl 1 tydzień temu

Młodzi piłkarze Górnika Jaworzno już po raz czwarty zwyciężyli w Jaworznickiej Dziecięcej Lidze Mistrzów w piłce nożnej. W sobotę (13 czerwca) na Stadionie Miejskim z wielką pompą odbył się uroczysty finał czwartej edycji tej popularnej imprezy.

Rozgrywki Jaworznickiej Ligi Mistrzów na dobre wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń w mieście i wzbudzają spore emocje – nie tylko wśród młodych adeptów piłki nożnej i ich rodziców, ale i u kibiców poszczególnych zespołów. W tym roku odbywała się czwarta edycja tej imprezy, a złożyły się na nią turnieje rozgrywane regularnie od jesieni minionego roku na halach sportowych i jaworznickich stadionach. Zwieńczeniem turniejowego cyklu był wieki finał rozegrany w ubiegłą sobotę na Stadionie Miejskim, połączony z rodzinnym sportowym piknikiem. Podczas imprezy nie brakowało dodatkowych atrakcji dla całych rodzin. Dzieci mogły korzystać m.in. z dmuchańców, konkursów sprawnościowych oraz strefy rekreacyjnej.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło siedem zespołów z terenu miasta z roczników 2017 i młodszych: GKS Victoria, Szczakowianka, LKS Ciężkowianka, Górnik, Zgoda Byczyna, Akademia 2012 oraz Akademia Piłkarska Młoda Szczaksa. Podczas finału – podobnie jak w przypadku wcześniejszych turniejów – na murawie działo się sporo, a młodzi sportowcy pokazali swoje talenty i walczyli zawzięcie o bramki. Spotkaniom towarzyszył gorący doping rodziców, trenerów i kibiców, którzy licznie pojawili się na stadionie. Jak to w Lidze Mistrzów bywa – na murawie nie zabrakło efektownych akcji, pięknych bramek oraz emocji aż do ostatniego gwizdka.

Po zakończeniu zmagań okazało się, iż w całej Lidze Mistrzów znów bezkonkurencyjny okazał się Górnik Jaworzno, który po raz czwarty wygrał całe rozgrywki. Na podium poza tym znalazły się jeszcze ekipy Akademii 2012 oraz Victorii Jaworzno. Wszystkie drużyny, które brały udział w zmaganiach, otrzymały symboliczne czeki na kwotę 5000 zł. Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, który jest pomysłodawcą całej imprezy, wręczył piłkarzom Górnika efektowny puchar za wygranie całego turnieju. Nie zabrakło medali dla wszystkich zawodników biorących udział w imprezie, a także nagród. Nie zapomniano też o indywidualnych wyróżnieniach. Po Koronę Króla Strzelców sięgnęli Antoni Paluch oraz Oskar Cichoń, a najlepszymi bramkarzami turnieju zostali Wojciech Wiernek oraz Bartek Gołas. W trakcie pikniku odbyły się dodatkowe konkursy, za które także przyznano nagrody. W zmaganiach Turbo Kozaka zwyciężył Filip Koralik wyprzedzając Emanuela Zaprzałkę i Rafała Ziaję. Z kolei w konkursie bramki celnościowej wygrał Mikołaj Baran przed Miłoszem Woźniakiem i Kazikiem Platą.

IV Jaworznicka Dziecięca Liga Mistrzów odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miejski w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wraz z partnerami projektu: Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, NSZZ Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski, ART-COM, Choose Yourself Przemysław Starzycki oraz Łętowski Consulting.

Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta, inicjator projektu:

Jaworznicka Dziecięca Liga Mistrzów to coś więcej niż rozgrywki sportowe. To przestrzeń, w której najmłodsi uczą się współpracy, szacunku do przeciwnika i czerpią euforia z aktywności fizycznej. Cieszy mnie, iż z roku na rok inicjatywa rozwija się i przyciąga coraz większe zainteresowanie zawodników, trenerów oraz rodziców.

Foto: UM Jaworzno

Idź do oryginalnego materiału