Górnik pokonany w Arenie Kalisz

1 dzień temu
Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz rozpędzają się w rozgrywkach Orlen Superligi. Po wygranej w rzutach karnych w Ostrowie Wielkopolskim kilka dni później w Arenie Kalisz odnieśli cenne zwycięstwo z Górnikiem Zabrze i są w czołówce tabeli Brązowi medaliści poprzedniego sezonu prowadzeni z ławki trenerskiej przez byłego szkoleniowca Energi MKS Kalisz, Tomasza Strząbałę , są w wyraźnym dołku. Przed meczem w Kaliszu świadczyły o tym zaledwie trzy punkty zabrzan zdobyte w pięciu meczach.

W Arenie Kalisz „Górnicy” mogli się spodziewać twardego boju, bowiem drużyna znad Prosny niejeden raz wcześniej potrafiła w rywalizacji obu zespołów sprawić niespodziankę. Te prognozy potwierdziły się od początku kolejnej konfrontacji kalisko-zabrzańskiej. Pierwsza faza spotkania należała do przyjezdnych, którzy w siódmej minucie, po trafieniu Bogdana Czarkaszczenki , prowadzili 4:2. Kaliszanie gwałtownie jednak odrobili tę stratę, a po rzucie Bartosza Kowalczyka w 12. minucie to oni prowadzili 7:6. Jeszcze lepiej sytuacja gospodarzy wyglądała w 23. minucie, gdy objęli oni dwubramkowe prowadzenie (12:10) po bramce autorstwa Łukasza Kucharzyka . Goście nie za