Górnik Wałbrzych wygrał w Lublinie

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
Beniaminek koszykarskiej Ekstraklasy odniósł drugie kolejne zwycięstwo. W 3. kolejce pokonał na wyjeździe Polski Cukier Start Lublin 93:84.

"To był bardzo trudny mecz. Zagraliśmy niedobrze w obronie, ale trafialiśmy swoje rzuty i co najważniejsze wygraliśmy" - podsumował krótko skrzydłowy Górnika Jānis Bērziņš. Goście grali na znakomitej skuteczności. Trafili 60,5% rzutów za dwa i 41% za trzy. W tym drugim elemencie byli 12/29, podczas gdy gospodarze tylko 7/22 (niecałe 32%). Start lepiej prezentował się za to na linii rzutów wolnych 23/26 przy zaledwie 11/16 wałbrzyszan. Przez większość meczu Górnik był na prowadzeniu. 8 razy na tablicy wyników był remis. Tyle samo oglądaliśmy zmian prowadzenia. "W pierwszej połowie zanotowaliśmy dwie zbiórki w ataku i według naszych statystyk w ostatniej kwarcie mieliśmy ich pięć. To jest ta waleczność, charakter, którego oczekuję od drużyny. Natomiast naprawdę nie wyglądaliśmy dobrze w obronie. Szczególnie w pierwszej połowie" - ocenił spotkanie trener Górnika Andrzej Adamek. Dolnośląski zespół przegrał walkę na deskach 33:36. Także na atakowanej desce lepsi byli gospodarze 12:9. Najwięcej punktów dla Górnika po 15 zdobyli Dariusz Wyka i Toddrick Gotcher. Polski Cukier Start Lublin - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 84:93 (31:26, 16:26, 25:25, 12:16) Punkty dla Startu: Ousmane Drame 23, Courtney Ramey 14, Emmanuel Lecomte 13, Tyran De Lattibeaudiere 11, Jakub Karolak 11, Filip Put 10, Roman Szymański 2, Michał Krasuski 0, Bartłomiej Pelczar 0; Punkty dla Górnika: Toddrick Gotcher 15, Dariusz Wyka 15, Kacper Marchewka 13, Alterique Gilbert 12, Ikeon Smith 12, Grzegorz Kulka 9, Joshua Patton 6, Janis Berzins 6, Maciej Bojanowski 5,...