Grad medali młodych sztangistek z regionu na ogólnopolskiej olimpiadzie

2 miesięcy temu

Udany występ reprezentantek województwa lubelskiego w zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady w podnoszeniu ciężarów, które są rozgrywane w Biłgoraju. Młode sztangistki aż siedmiokrotnie stawały na podium.

W kategorii do 49 kg złoty medal wywalczyła Wiktoria Kiełczewska z Wisły Puławy. W wadze do 55 kg zwyciężyła Andżelika Młynarczyk z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, a trzecie miejsce zajęła Maria Koszałka z Unii Hrubieszów.

Z kolei srebrne medale zdobyły zawodniczki Wisły Natalia Zawisza w kategorii do 71 kg i Marianna Góra do 81 kg, zaś brązowe Julia Ognik z Olimpijczyka w wadze do 59 kg i Weronika Ostrówka z Agrosu Zamość do 76 kg.