egrudziadz.pl 4 godzin temu
Zdjęcie: Grudziądzanie wywalczyli pięć medali W Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Calisia Cup 2024. Podopieczni Janusza Kalamarskiego ze złotem i srebrem

W Kaliszu startowało 305 zawodników z 25 klubów. W tej wymagającej stawce grudziądzanie walczyli z sukcesami.

Trzy złote medale zdobyli młodzicy: Oliwia Łuszczewska w kategorii 60 kg, Olaf Kopczyński w kategorii 50 kg i Marika Ciżnicka w kategorii 35 kg.

Srebrne medale wywalczyli: Adrian Ciżnicki w gronie młodzików, w kategorii powyżej 50 kg i Artur Jankowski w gronie juniorów – układy formalne kata. Większość walki wygrali przed czasem.

Grudziądzcy karatecy, podopieczni sensei Janusza Kalamarskiego (4. dan w karate kyokushin) przygotowywali się do kolejnego startu – w mistrzostwach Malborka.