Grupa Saica przejęła zakłady Schumacher Packaging w Polsce, w tym dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie

egrudziadz.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: Grupa Saica przejęła zakłady Schumacher Packaging w Polsce, w tym dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie


Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu, a także dwie papiernie w Grudziądzu i w Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe.

Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników.

Informacje o przejęciu firmy przekazał nam Maciej Preidl (Imago Public Relations). Napisał 5 listopada 2024 r. z Saragossy w Hiszpanii, iż transakcja obejmuje całość działalności niemieckiej spółki w Polsce. Przejęcie zostało zatwierdzone przez polski urząd antymonopolowy. Transakcja została zakończona i rozpoczął się proces integracji.

Transakcję zatwierdził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Grupa Saica z euforią ogłasza przejęcie z dniem 31 października 2024 roku zakładów Schumacher Packaging w Polsce. Transakcja została zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – informuje Maciej Preidl – Wraz z przejęciem firmy Schumacher Packaging, Grupa Saica rozszerza swoją obecność w Polsce, zatrudniając ponad 1500 osób. Dzięki tej transakcji moce produkcyjne Saica wzrosną o 420 000 ton papieru makulaturowego do produkcji tektury falistej, wraz z dodatkowym wzrostem mocy produkcyjnych opakowań z tektury falistej o 530 milionów metrów kwadratowych.

Przejęcie zakładów Schumacher w Polsce wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Saica i stanowi istotny krok w rozwoju infrastruktury i usług w Europie Środkowo-Wschodniej.
Dla rynku oznacza to poszerzenie oferty zakładów Grupy w Polsce w zakresie rozwiązań papierowych do produkcji tektury falistej i opakowań, a także stanowi silny nacisk na dalszy rozwój modelu biznesowego opartego na gospodarce o obiegu zamkniętym.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu integracji zespołu Schumacher z Grupą Saica, gdyż wiedza, kompetencje i umiejętności osób go tworzących są wysoko cenione w branży. W Grupie Saica
to właśnie ludzie są kluczowi, będąc fundamentem rozwoju naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, iż dołączające do nas osoby przyczynią się do sukcesu Saica w przyszłości
– mówi Susana Alejandro, prezes i dyrektor generalny Grupy Saica.– Ta transakcja jest dla nas bardzo ważnym kamieniem milowym. To krok naprzód w realizacji strategii rozwoju biznesu Grupy Saica, która zakłada kontynuację naszej ekspansji na polskim rynku i dalszy rozwój naszej infrastruktury i usług w tej części kontynentu. Porozumienie z Schumacher Packaging wpisuje się w rozwój Grupy Saica określony w strategicznym planie „Saica 2025” – dodaje.

W efekcie operacji moce produkcyjne Saica w zakresie papieru makulaturowego do produkcji tektury falistej wzrosną o 420 000 ton, osiągając poziom 3,7 mln ton. Dzięki porozumieniu, Saica nabywa również dodatkową zdolność produkcyjną w zakresie tektury falistej o powierzchni 530 milionów metrów kwadratowych, wzmacniając swoją pozycję wiodącego dostawcy opakowań z tektury falistej
na polskim rynku.

Grupa Saica weszła na polski rynek w 2011 roku poprzez spółkę joint venture z Grupą Thimm – przejmując zlokalizowaną w Tychach fabrykę opakowań z tektury falistej o nazwie TOP THIMM (nabywając 49 proc jej udziałów). Z kolei w 2022 roku Grupa Saica dokonała akwizycji 76 proc. udziałów w Fox Recykling, spółce z siedzibą w Gdyni zajmującej się gospodarką odpadami.

Idź do oryginalnego materiału