Handball JKS pewnie pokonał Galiczankę Lwów. Jarosławianki pozostają w ORLEN Superlidze

ekspresjaroslawski.pl 2 tygodni temu

Piłkarki manualne Handballu JKS Jarosław jeszcze przed tym meczem były pewne, iż utrzymają się w ORLEN Superlidze. Mimo to pewnie pokonały w Łańcucie Galiczankę Lwów, która żegna się z elitą kobiecej piłki manualnej. Jarosławianki zapewniły sobie 7. pozycję w tabeli. Piąty mecz w grupie spadkowej ORLEN Superligi Kobiet i piąte zwycięstwo. W tej fazie rozgrywek Handball JKS jest niepokonany. Pierwszą połowę meczu w Łańcucie piłkarki manualne z Jarosławia wygrały sześcioma bramkami. W drugiej odsłonie lwowianki ruszyły do odrabiania strat, ale JKS był zespołem lepszym i utrzymywał bezpieczny dystans. Pod koniec spotkania powiększyły przewagę. W 45. minucie jarosławianki prowadziły 24:16, a ostatecznie wygrały 31:21. Najlepszą zawodniczką Galiczanki była D. Dmytryshyn, a MVP meczu została V. Kozimur z JKS. Galiczanka:Poliak, Stadnyk – Haiduk, Diachenko 3, Zdrila, Holinska, Tkach 2, Dutko 2, Petriv 4, Kozak 5, Shukal, Havrysh 2, Dmytryshyn 3. Trener V. Andronov. JKS Jarosław: Kordowiecka,Musakova – Szczotka, Guziewicz 1, Leśniak 2, Galas 1, Matuszczyk 5, V. Kozimur 5, Kostuch 6, Byzdra 8, Skubacz 1, Strózik 1, K. Kozimur 1. Trener M. Kubisztal FOT. ORLEN Superliga Kobiet, Handball JKS Jar