Heroiczna walka, ale awans nie dla Korony

7 miesięcy temu

Piłkarze Korony Kielce nie awansowali do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Kamila Kuzery przegrali w środę (28 lutego) na wyjeździe po dogrywce 1:2 (1:1, 0:0) z liderem PKO BP Ekstraklasy Jagiellonią Białystok.

Kielczanie objęli prowadzenie w 58. minucie po trafieniu Belga Martina Remacle. Do wyrównania doprowadził w 80. minucie Afimico Pululu. Już w doliczonym czasie dogrywki piłkarz z Angoli zdobył bramkę na wagę awansu gospodarzy.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Korona była po raz ósmy. Do półfinału kieleccy piłkarze awansowali tylko trzykrotnie. Ostatni raz w 2018 roku po wyeliminowaniu Zagłębia Lubin. W finale „Turnieju Tysiąca Drużyn” „żółto-czerwoni” wystąpili tylko raz, w 2007 roku przegrali w Bełchatowie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 0:2.