Historyczny budynek Warty Poznań zostanie wyburzony. Pierwszy krok w kierunku nowego obiektu

1 rok temu

Niedługo rozpoczną się prace przy Drodze Dębińskiej. Dawny budynek Warty Poznań, który służył zawodnikom różnych sekcji, zostanie wyburzony, o czym poinformował klub. Wszystko po to, by w przyszłości mógł stanąć nowoczesny stadion Zielonych.

„Budynek przy Drodze Dębińskiej, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba Warty Poznań, jest przeznaczony do rozbiórki. We wtorek został przekazany wykonawcy prac i mają się one rozpocząć za kilka dni” – zakomunikowała Warta Poznań w mediach społecznościowych.

fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl
fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl
fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl
fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl
Historyczny budynek Warty Poznań zostanie wyburzony. Pierwszy krok w kierunku nowego obiektu (fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl)

Budynek Warty Poznań do rozbiórki

W ostatnich latach budynek popadał w ruinę, a na ścianach pojawił się grzyb. Dodatkowo Zieloni swoje mecze zaczęli rozgrywać w Grodzisku Wielkopolskim, zaś szatnie zlokalizowano w głównej siedzibie POSiR przy ul. Spychalskiego. Nic więc dziwnego, iż do budynku zaczęło zaglądać coraz mniej osób.

Wreszcie podjęto decyzję o zrównaniu go z ziemią. Po zakończeniu prac rozbiórkowych zwolni się miejsce, by w przyszłości przy Drodze Dębińskiej mógł stanąć nowy stadion Warty Poznań.

Warta stawia na otwartość i ekologię

W czerwcu Warta Poznań przedstawiła plan przebudowy infrastruktury przy Drodze Dębińskiej 12. Nowy stadion „Zielonych”, tzw. „Stadion otWarty”, miałby składać się z trzech trybun i roślinnej ściany oddychającej.

W trybunie „A”, od Drogi Dębińskiej, znajdą się części administracyjne, sportowe, medialne oraz zaplecze techniczne. Trybuna „B” w całości przeznaczona będzie dla kibiców. Z kolei trybuna „C” ma służyć jako przestrzeń rodzinna i ekologiczna.

Kwestia ekologii jest jednym z najistotniejszych filarów projektu. – Ta bryła jest domknięta roślinną oddychającą ścianą. Zaplanowaliśmy już ulokowanie klubowych pasiek na dachu stadionu. Pozyskujemy energię odnawialną z paneli fotowoltaicznych, które są ulokowane na dachu trybuny klubowej – wyjaśniał wówczas członek zarządu, Maciej Wojdyło.

Obiekt sportowy ma uzupełnić część treningowa: boiska ze sztuczną i naturalną nawierzchnią. – Środki na nie udało się zgromadzić z programu ministerialnego, jak i wsparcia z budżetu miasta. Tutaj procedury już realizowane są – zaznaczył Wojdyło.

Przedstawiciel Warty podkreślił, iż budowa stadionu będzie odbywać się etapami. – Pierwszym z nich jest zapewnienie strony treningowej, następnie sfinansowanie głównej trybuny. To pozwoli nam na powrót do Poznania – dodał.

Zobacz też: Tak ma wyglądać nowy stadion Warty. Klub przedstawił projekt
Error happened.
Idź do oryginalnego materiału