Historyczny triumf! Re-Plast Unia Oświęcim zdobywa Superpuchar Polski

oswiecimonline.pl 2 godzin temu

Re-Plast Unia Oświęcim zdobyła swój pierwszy Superpuchar Polski, pokonując GKS Tychy 3:2 po dogrywce. Emocjonujący mecz pełen zwrotów akcji zakończył się bramką Carla Liljewalla w 64. minucie.

Pierwszy raz w historii! Re-Plast Unia Oświęcim zdobywa Superpuchar Polski

Re-Plast Unia Oświęcim po raz pierwszy w historii zdobyła Superpuchar Polski, pokonując GKS Tychy 3:2 po emocjonującej dogrywce! W starciu mistrza Polski z triumfatorem Pucharu Polski, Unia pokazała niesamowitą determinację i charakter, sięgając po prestiżowe trofeum.

Przebieg meczu

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla drużyny z Oświęcimia, kiedy już w 2. minucie Sebastian Marklund otworzył wynik. W drugiej tercji GKS Tychy wyrównał dzięki bramce Filipa Komorskiego w 26. minucie, ale Carl Ackeredprzywrócił prowadzenie Unii w 36. minucie. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Alan Łyszczarczyk doprowadził do wyrównania, co oznaczało dogrywkę.

W decydującej fazie meczu, bohaterem Unii został Carl Liljewall, który w 64. minucie zdobył bramkę, zapewniając Unii zwycięstwo 3:2 i historyczny triumf.