Hitowo zapowiadająca się inauguracja TAURON Ligi na Podpromiu

Po dwóch wyjazdowych meczach siatkarki DevelopResu Rzeszów zagrają przed własną publicznością. W sobotę o godz. 17.30 zainaugurują sezon na Podpromiu konfrontacją ze zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu Polski, BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, które w poprzednim sezonie zdobyły brązowy medal teraz zamierzają zrobić krok dalej. Wzmocnienia przeprowadzone latem wydają się być trafne, co pokazał mecz o Superpuchar Polski. Drużyna z Bielska-Białej udanie rozpoczęła nowy sezon pokonując w Ostrowcu Świętokrzyskim Lotto Chemika Police 3-0 i po raz trzeci raz w historii sięgnęła po Superpuchar Polski. Zespół trenera Bartłomieja Piekarczyka jest w gronie pięciu drużyn, które powinny się liczyć w walce o mistrzostwo. W przerwie letniej w drużynie doszło do kilku istotnych zmian. Dołączyło siedem zawodniczek: włoska przyjmująca Giulia Angelina, przyjmująca reprezentacji Polski Julita Piasecka oraz Zofia Brzoza (przyjmująca), Kinga Drabek (libero), Marta Orzyłowska (środkowa), Wiktoria Szewczyk (rozgrywająca) i Zuzanna Suska (libero). Przed kilkoma dniami do zespołu dołączyła ukraińska środkowa Marharyta Geiko. W zespole na kolejny sezon zostały m.in. atakująca Kertu Laak i rozgrywająca Julia Nowicka. Bielszczanki mają za sobą rozegrany tylko jeden mecz w Moglinie z beniaminkiem Sokołem&Hagric. Wygrały go zdecydowanie 3-0 (25:10, 25:11, 25:14). Z kolei ekipa z Rzeszowa z tym samym rywale również odniosła zwycięstwo bez straty seta, ale długo męcząc się z rywalkami. W ekipie wicemistrzyń Polski cały czas nie może grać Elizabeth Vicet, bowiem kubańska federacja nie wyraziła na to zgody, a za licencję zawodniczki od klubu z Rzeszowa pieniędzy. Takich problemów kubańska przyjmująca nie miała w poprzednim sezonie grając w włoskiej Serie A2.

KS DEVELOPRES Rzeszów – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, sobota, godz. 17.30 (transmisja Polsat Sport 1).

PRZECZYTAJ TEŻ: DevelopRes inkasuje komplet punktów, ale gra do poprawy